Se stroužky česneku rovnou do květináčů, pomohou rostlinám k lepšímu růstu

Díky česneku budou vaše pokojové rostliny skvěle prospívat. Stačí jen celé stroužky zapíchat rovnou do květináče. Vyzkoušejte také tento jednoduchý, ale účinný trik.

Česnek - krájení na výrobu insekticidu i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Česnek je oblíbeným pomocníkem nejen v kuchyni, ale je také velmi cenný při péči o zdraví. Často je používán pro svou vynikající lehce pikantní chuť a velké množství vitamínů a dalších prospěšných látek. Pomoci vám však může i při péči o pokojové rostliny. Díky nim budou mnohem silnější, zdravější a vitálnější. Usnadněte si práci a přihnojte je stroužky česneku.

Na co si dát při pěstování pozor

Nezapomínejte, že různé druhy mají odlišné požadavky na životní podmínky a s tím i související péči. Některým vyhovuje sušší, světlejší a teplejší prostředí, jiné naopak vyžadují vlhko, nepřímé světlo a dostatečnou zálivku. Při nedodržení základních pravidel mohou začít strádat, což se projeví nejprve na kvalitě a vitalitě listů, květů nebo i kořenů.

Proč je důležité pokojové rostliny hnojit

Jedním z hlavních faktorů ovlivňující zdraví a růst rostlin je pravidelné hnojení. Tím rostlinám dodáte veškeré živiny a stimulujete jejich vývoj. V truhlících a květináčích dochází ke spotřebování výživy z půdy mnohem rychleji, než je tomu venku a přirozenými procesy není možné tyto zásoby obnovit. Proto se o jejich vyživování musíte postarat sami.

Jak používat česnek k hnojení

Tato zelenina je známá pro své antibakteriální a antibiotické účinky. Těmi působí nejen na lidský organismus, ale i zdraví rostlin. Stačí jednoduše malý stroužek česneku oloupat a vložit do květináče k pokojové rostlině do hloubky 1 – 2 cm. Následně rostlinu vydatně zalijte vodou a nechte, aby česnek uvolnil veškeré látky. Po týdnu je potřeba starý stroužek vyjmout, aby nedošlo k jeho plesnivění. Tento postup se vyplatí opakovat jednou za 2 – 3 měsíce.

Bramborový škrob přidávaný do zeminy iZdroj fotografie: Freepik
Díky česneku budou pokojové rostliny skvěle prospívat

Připravte si česnekový nálev

Dalším způsobem, jak rostlinám dodat tuto extra dávku živin a prospěšných látek, je vyrobit si doma výživnou zálivku z česneku. Několik kusů stroužku napřed oloupejte od všech vrstev slupky a prolisujte. K rozmačkané drti nalijte jeden litr teplé vody a nechte celý den louhovat. Poté důkladně promíchejte a česnekovou vodu sceďte. Pokojové rostliny touto směsí jednou týdně. Díky ní vám budou skvěle prospívat.

Jaké domácí suroviny používáte k hnojení pokojových rostlin vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články