Osvěžte svou toaletu aviváží nebo zubní pastou. Neutrácejte za drahé čisticí prostředky

                   

Toaleta bývá ve většině domácností při úklidu oním kamenem úrazu. Ať děláme, co děláme, jen zřídkakdy je tak čistá a svěží, jak bychom si přáli. Bojovat musíme s nepříjemnými pachy, vodním kamenem i usazeninami. A co tedy s tím? Vezměte si na pomoc několik šikovných triků a vystavte nevábnému zápachu i nehezkému vzhledu stopku jednou provždy. Stačit vám k tomu bude docela obyčejná aviváž a plastová lahev.

Trik pro osvěžení toalety aviváží

Že patří tento nezbytný koupelnový pomocník jenom do pračky? Ale vůbec ne. Pomůže nám totiž skvěle umýt okna (špína se díky němu doslova rozpustí) a provoní rovněž toaletu. Není na tom nic složitého. Potřebovat budete jen:

  • plastovou lahev,
  • oblíbenou aviváž.

Vezměte malou lahev – musí se vejít do zásobníku na toaletě. Naplňte ji aviváží a do víčka udělejte několik malých otvorů. Díky nim se aviváž uvolní při každém spláchnutí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zubní pasta do nádržky i pod okraj

Ještě lepší službu vám může udělat obyčejná zubní pasta. Snad každý z nás si někdy koupil takovou, která mu jednoduše nechutná. Ale proč ji vyhazovat, když může posloužit ještě docela jinak? Tubu jednoduše na mnoha místech propíchejte jehlou a vložte ji do nádržky na vodu. Bude se pomalu uvolňovat a vonět při každém spláchnutí. A tutéž službu vám udělá i nanesení proužku zubní pasty pod okraj toalety. A vydrží tu opravdu dlouho.

Ovšem tento šikovný pomocník nemá v toaletě jen osvěžující funkci. Naopak, zvládne toho mnohem víc. Skvěle si poradí s vodním kamenem, rzí a dalšími usazeninami. Zubní pastu stačí vymačkat do zásobníku na vodu nebo přímo do mísy a nechat působit přes noc. Ráno všechny nečistoty jednoduše opláchnete vodou, případně jemně dočistíte houbičkou. Jistě uznáte, že vůně je tu jen příjemným bonusem.

iZdroj fotografie: Pixabay
Zdroj fotografie: Pixabay

Káva zneutralizuje nepříjemné pachy

Nechcete používat chemické osvěžovače, ale zároveň se nehodláte smířit s nevábně vonící toaletou? Pak vsaďte na kávu. Mělo by jít o tu zrnkovou nebo mletou, nikoli o obyčejnou instantní. Ta takovou sílu rozhodně nemá. Jednoduše ji uvařte do šálku a na chvíli postavte na WC. Nepříjemné pachy budou pryč. A můžete ji nalít i do nádržky nebo do WC mísy, ale vždy samozřejmě bez lógru. Ten patří do koše, protože ucpává potrubí.

Dokonalý čistič WC z octa a sody

Potřebujete vyčistit toaletu do původní zářivé bělosti? Nemusíte hned sahat po drahé chemii, poradíte si i s octem a sodou. Ocet si zahřejte (bude vám stačit jeden šálek), nalijte do WC a přidejte dvě lžíce jedlé sody. Zaklopte víko, protože reakce bude opravdu bouřlivá, i když se už mezitím stihla octová kyselina zředit vodou. Nechte působit přes noc a uvidíte, že ráno všechny usazeniny pustí bez nutnosti většího drhnutí. myslíte si, že existuje něco ještě rychlejšího?

Jak používat aviváž pro osvěžení WC? Je to opravdu jednoduché
Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články