Nikdy nenechávejte telefon nabíjet v zásuvce, může se klidně sama vznítit

Své mobilní zařízení se rozhodně nevyplatí nechávat zbytečně nabíjet. Má to své pádné důvody, může se vznítit.

Telefon v napájení i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Elektronika plně ovládla naše každodenní životy. Aniž bychom si to uvědomili, jsme jí obklopeni. Já si to vždy připomenu ve chvíli, kdy vypnou proud a člověk najednou tak nějak neví, co má dělat. Nefunguje televize, internet, rádio, ani si ale neuvaříte čaj. Má to ovšem své, takový večer při svíčkách nemusí být na škodu. A samozřejmě – člověk si nemůže nabít telefon. Což pro některé může být obzvláště nepříjemné. Věděli jste ale, že rozhodně není vhodné nechávat jej neustále v zásuvce na nabíjení? Nedělejte tuto chybu.

Mobilní zařízení zbytečně nepřebíjejte

Před nějakou dobou informovali Chalupáři-Zahrádkáři, že není žádoucí nechávat telefon na nabíječce celou noc. Plně nabité zařízení není nutné dál dobíjet, zkracuje se tím jeho životnost. Dochází také k úplně zbytečné spotřebě energie, kterou ve výsledku platíte vy. „Já jsem se naučila dobít telefon do plna večer, přinutila jsem ke stejnému návyku také manžela. A světe div se, na vyúčtování je to vidět,“ napsala naše čtenářka paní Anna S. z Mariánských Lázní.

Další důvod, proč se tomuto počinu ale vyvarovat, je mnohem zásadnější. Informuje o něm web AAZdraví. Může dojít ke zkratu a váš byt či dům by tak mohl vyhořet. A to rozhodně nikdo nechce. Toto riziko hrozí především u starých nabíječek. Web Refresher ovšem varuje i před neoriginálními nabíječkami, které neprošly certifikací. Jsou sice levnější, ovšem důsledky mohou mít fatální dosah. Nehledě na fakt, že mohou poškodit i samotné zařízení.

Hasiči zasahují při požáru iZdroj fotografie: Piqsels
Vyvarujte se požáru vašeho obydlí

O telefon se pravidelně starejte

Umaštěný displej toho o vás napoví možná více, než si myslíte. Stejně jako čistá a opečovávaná obuv je to to první, na co se člověk při schůzce zaměří. Nemáte čas pravidelně čistit displej? Chalupáři-Zahrádkáři doporučují jednoduchý trik, který napomůže s jeho vyčištěním. Kromě toho ale bude zářit novotou i kryt a zbavíte špíny i špatně přístupná místa.

Jak nabíjíte svůj telefon vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články