Vzala obyčejné mýdlo a dala ho do záchodové mísy. Během jednoho dne tak vyřešila častý problém každé domácnosti

Vysoká hygienická úroveň čistoty je důležitým požadavkem při péči o jakoukoli toaletu. A pomoci s ní může mýdlo.

i Zdroj fotografie: Freepik / Algeyav / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Podle čistoty toalety v domě lze poznat, jak velká péče je celému bytu či domu věnována. Ne vždy je ovšem třeba trávit drhnutím této nezbytné součásti domácnosti dlouhé minuty. Naopak, pokud vsadíte na jednoduché triky, můžete si celou proceduru značně usnadnit. A pomoci vám může například i docela obyčejné mýdlo, které běžně používáte k mytí rukou nebo jako osvěžující prostředek do skříní.

Tuhé mýdlo toaletu vyčistí

V toaletě se usazuje vodní kámen a další nečistoty. Právě těch se však můžete snadno zbavit, pokud vsadíte na tohoto (ne)tradičního pomocníka. Kousek tuhého mýdla stačí jen rozpustit ve vodě a následně tento roztok přelít do rozprašovače. Jakmile budete mít hotovo, postříkejte roztokem stěny své toalety na nechte půl hodiny působit. Uvidíte, že všechny tvrdé krusty zmizí a usazené nečistoty půjdou mnohem lépe odstranit.

Vyčistěte toaletu sodou a solí

Pokud ovšem mýdlo nepomáhá (například proto, že máte velmi tvrdou vodu), pak vyzkoušejte jednoduché vyčištění toalety sodou a solí. Budete k tomu potřebovat jen tři ingredience:

  • 100 gramů hrubozrnné soli,
  • 10 gramů jedlé sody
  • a 100 ml vody.

Klíč k úspěchu se jednoduchý. Nejdříve smíchejte obě sypké ingredience, a poté je dolijte vodou. Použijte jako roztok pro vyčištění toalety. Po vyčištění všech skvrn stačí jen spláchnout a vaše toaleta bude zase hygienicky čistá.

Jak vyrobit tablety do myčky iZdroj fotografie: Depositphotos

Šumivé bomby pro čištění toalety

Pokud chcete svou toaletu vždy vyčistit rychle a bez pracného odměřování ingrediencí, pak si vyrobte jednoduché šumivé bomby. Pro jejich výrobu vám postačí jen 5 surovin:

  • 60 ml citrónové šťávy,
  • 1 lžíce peroxidu vodíku (3% z lékárny),
  • 160 gramů jedlé sody,
  • 1/2 polévkové lžíce octa,
  • 15 až 20 kapek vonného oleje.

Nejdříve smíchejte jedlou sodu a citronovou šťávu. Vůbec nevadí, že bude směs trochu pěnit, to je zcela v pořádku. Poté do tohoto roztoku přilijte ocet s peroxidem vodíku a hotovou směs ještě před jejím tvarováním do kuliček libovolně parfemujte vybraným vonným olejem.

Proč dávat do toalety obyčejné mýdlo iZdroj fotografie: Depositphotos

Měli byste získat hmotu, ze které půjdou snadno tvořit koule. Pokud tomu tak není, přidejte buď trochu jedlé sody kvůli lepší hustotě nebo naopak trochu octa, aby byla řidší. Následně z ní tvarujte kuličky asi o velikosti malé mandarinky. Nechte je asi 4 hodiny schnout (nejlepší je však šumivé bomby pro čištění toalety nechat schnout přes noc). Při čištění toalety pak jednoduše jednu vyschlou kuličku vhoďte dovnitř a nechte působit přes noc. Vaše toaleta bude opět jako nová, a to jen s minimem námahy.

Jak triky pro úklid WC používáte vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články