Trik rybářů v boji proti komárům: K vodě si s sebou berou kávovou sedlinu

Ochraňte se před útokem tohoto otravného bodavého hmyzu. V boji proti komárům se rybářům skvěle osvědčila kávová sedlina. Od její vůně se tito škůdci drží co nejdál.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pohodu teplých a jarních večerů kazí svou přítomnosti mračna komárů, kteří svými nenasytnými sosáky útočí na každého, kdo se v jejich okolí nachází. Přestože z člověka vysají jen malé množství krve, látka, kterou zároveň do těla vstříknou, způsobuje po píchnutí velmi nepříjemné svědění. Abyste se těmto nepříjemnostem vyhnuli, vyzkoušejte tento osvědčený trik, který strčí do kapsy i chemické repelenty.

Kde se komáři nejčastěji vyskytují

Přestože se rozmnožují převážně ve stojaté vodě, jejich velké počty se především přes den ukrývají na libovolném stinném a vlhkém místě. Velmi často se s nimi setkáte poblíž keřů, stromů nebo vysokých travinách. Velmi je přitahuje vůně a teplo lidí, proto nezřídka vletí i do vašich pokojů, kde vás ruší svým hlasitým bzučením a ráno se probudíte plní svědících štípanců. Pomoci vám kromě různých přípravků mohou také suroviny z vaší domácnosti.

Jak odpudit komáry

Komáry zaručeně zažene zapálená kávová sedlina. Aromatický kouř okolo vás vytvoří nepropustnou bariéru a spolehlivě vás před tímto hmyzem ochrání. Tento účinný prostředek vás tak nebude téměř nic stát, její použití je navíc opravdu šetrné a bezpečné, protože oproti běžným repelentům nijak nedráždí kůži, ani dýchací cesty.

Slimáci nejsou na zahradě vítanými hosty. Díky šikovným trikům se však s nimi můžete vypořádat opravdu snadno. iZdroj fotografie: Freepik

Použití čerstvých kávových zrn

Kromě sedliny z vypité kávy lze k zahnání komárů využít také čerstvá kávová zrna. Ta je napřed ale potřeba nechat pořádně vysušit na slunci, aby přišla o zbylou vlhkost. Jakmile máte hotovo, přeneste je na žáruvzdorný materiál a zapalte. Jen dejte pozor, aby odlétající jiskry nezpůsobily doma požár. Pro umístění hořící kávy vždy vybírejte bezpečné místo, jedině tak můžete tento způsob využít doma i na zahradě.

Další způsoby, jak se zbavit komárů

Balkony, parapety i terasy lze osázet rostlinami, které svou vůní komáry zaženou. Mezi oblíbence patří citronová tráva, levandule, pelargonie a eukalyptus. Spolehlivě fungují také různé esenciální oleje především s vůni citronu, levandule nebo máty. Kolem domu se vyplatí také nainstalovat UV lampy či pasty z jablečného octu a cukru. Poblíž oken je také možné umístit limetku s hřebíčkem.

Domácí repelent proti klíšťatům, komárům a dalším škůdcům

Jak se chráníte před komáry vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články