1 tableta a vodní kámen z WC zmizí jednou provždy. Nepochopíte, proč jste na tento elementární trik nepřišli dřív

                   

Znečištěná a nevzhledná toaleta patří k těm největším kostlivcům ve skříni většiny domácností. Přiznejme si to – tato malá místnůstka není místem, kam bychom právě s oblibou zvali návštěvy. To se ovšem může změnit jednoduše tím, že se naučíte bojovat s vodním kamenem a dalšími nečistotami díky jednoduchému triku. WC vám tak vydrží čisté opravdu dlouho a nebudete se muset stresovat tím, zda ho právě někdo nebude chtít použít.

Tablety na čištění zubní protézy

Celý postup je vlastně velmi jednoduchý. Možná jste už slyšeli o použití tablet do myčky, které skvěle vyčistí i toaletu. Na trhu však najdeme ještě jednu mnohem účinnější a levnější alternativu – tablety na čištění zubní protézy. Postačí vám ty úplně nejlevnější, které v obchodech najdete. A nebudete jich potřebovat nijak moc. Na běžnou údržbu vám bude stačit jedna týdně. Takže vám balení tablet vydrží opravdu dlouho.

iZdroj fotografie: Pexels

A jak vám tedy mohou pomoci? Především si skvěle poradí s vodním kamenem. Mnohdy účinněji, než drahé a specializované čističe z obchodů. A jaké je jejich tajemství? Obsahují v sobě spoustu účinných složek. Jednu jedinou tabletu stačí hodit do nádržky WC a nechat působit přes noc. Ráno toaletu jen spláchněte a vše jemně dočistěte obyčejnou WC štětkou. Do nádobky na vodu pak použijte tablety tři a vodní kámen bude pryč.

Jak často čistit WC tabletami

Pokud si však myslíte, že je nutné výše uvedené postupy opakovat denně nebo ob den, mýlíte se. Čištění WC mísy i nádobky na vodu si standardizujte na frekvenci jednou týdně. Není na tom vůbec nic pracného – jen vhodíte tablety a máte hotovo. Všimli jste si, kolik peněz stojí ty, které jsou speciálně určené pro WC? A přitom za ty na čištění protéz zaplatíte mnohem méně a účinné budou úplně stejně.

iZdroj fotografie: Pexels

Další triky pro použití tablet v domácnosti

Ale tím využití tablet na čištění zubní protézy u vás doma ještě zdaleka nekončí. Bojujete s neustále ucpaným potrubím? Vhoďte do něj jednu tabletu, přelijte horkou vodou a za několik minut propláchněte. Budete překvapeni, jak skvěle si tento pomocník poradí se všemi nečistotami, usazeninami, vlasy a tukem. Nebudete muset použít ani zvon na odpady, a přesto bude voda zase skvěle odtékat.

A dobrou službu vám prokážou třeba i při čištění váz s úzkým hrdlem, kam se běžnou štětkou ani jinými prostředky nedostanete. Jednoduše vhoďte tabletu, zalijte ji vodou a nechte působit přes noc. Ráno všechny nečistoty jen vypláchněte a máte hotovo. A tutéž službu vám tablety udělají třeba i s připečenou pánvičkou, pekáčem a dalším jen obtížně čistitelným nádobím. Nechte je působit přes noc a skvěle vás zbaví drhnutí. Chyběl vám takový trik ve vašem úklidovém repertoáru?

Vyčistěte toaletu jako profesionálové. Podívejte se, jak nezapomenout opravdu na žádný detail
Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články