Jak zefektivnit nejen vánoční úklid: I obyčejná houbička nebo štětec s izolepou dokážou při správném použití divy

Díky jednoduchému triku se i obyčejní úklidoví pomocníci změní v dokonalé multifunkční kousky, s nimiž uklidíte raz dva.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jen málokdo uklízí opravdu rád. A když už se k této nepříjemné činnosti přinutíte, obvykle ji chcete mít co nejrychleji za sebou. A právě s tím vám mohou pomoci některé šikovné vychytávky, které zvládne úplně každý. Seznamte se s jednoduchými triky, které budete odteď už jistě používat při každém úklidu.

Houbička, která vytře všechny rohy

Docela obyčejná houbička na nádobí může být mnohem univerzálnějším pomocníkem, než si myslíte. Musíte ji však upravit tím správným způsobem. Vezměte si do ruky nůž a podél delší strany ji dvakrát nařízněte. Řez by měl vést až ke hrubší straně, ale houbičku zároveň nesmíte proříznout.

A k čemu vám tato úprava bude? Až se příště budete chtít s houbičkou dostat do nějakých nepřístupných míst (například s ní budete chtít umývat rámy oken), jednoduše ji ohnete a díky této nové úpravě snadno vyčistíte opravdu všechny záhyby.

Přírodní čistič a deodorant na koberce podle historického receptu iZdroj fotografie: Depositphotos

Odstraňte nečistoty z nepřístupných míst

Dost možné to také znáte – pokud se snažíte vymést prach a drobky z horní části skříně, až příliš často si tyto nečistoty takříkajíc sklepnete do spodních pater. A mnohdy vám nepomůže ani vlhká utěrka. A jak tomu tedy předejít? Vezměte si k ruce plochý smetáček nebo štětec a oboustrannou izolepu. Tu jednoduše nalepte na jeho štětinky, poté z ní sejměte i druhou ochrannou vrstvu, a všechny nečistoty jednoduše vymeťte. Přitom se zároveň nalepí na izolepu, kterou pak jednoduše vyhodíte.

Žaluzie umyjí kleště a ručníky

Nezáleží na tom, zda máte doma velké vertikální žaluzie, anebo ty klasické na oknech. Pokud je chcete čistit od prachu, budete potřebovat pomoc. Vezměte si proto k ruce kuchyňské kleště a jejich konce obalte malými ručníky. Přichyťte je gumičkou, namočte a můžete stírat prach. Až budete mít hotovo, jednoduše je z kleštiček sundáte a vyperete. Ušetříte si tak množství zbytečné námahy, kterou byste jinak museli vynaložit s houbičkou.

5 způsobů, jak udržet v domě více tepla iZdroj fotografie: Depositphotos

Jednoduchý odpadkový koš z barelu

Barel na vodu patří po vypotřebování obsahu do popelnice s plastem. Ovšem posloužit vám může i jako perfektní koš k lince. Stačí ho nahoře sestřihnout tak, aby ke dnu přisedala jen úzká stopka s hrdlem. Tu poté jednoduše zavřete do dveří v lince a spodní část barelu vám poslouží jako skvělý odpadkový koš, do kterého snadno smetete všechny nečistoty.

Se znečištěnými spárami si poradí ocet

A pokud se v koupelně potýkáte s nečistotami usazenými ve spárách dlaždiček, namíchejte si roztok z jednoho šálku citronu a jednoho šálku octa. Ten poté na spáry nastříkejte a nechte asi minutu působit. Všechny nečistoty se rozpustí skoro samy, a vy je poté už jen snadno odstraníte navlhčenou houbičkou.

Podívejte se na všechny triky pěkně názorně

Jaké jsou vaše triky pro rychlejší úklid?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články