Obyčejný kolíček na prádlo promění sprchu v luxusní lázně: Kdo to vyzkouší, už se nikdy bez této vychytávky sprchovat nepůjde

Připravit si domácí aromaterapii do sprchy nemusí být vůbec složité. Stačí si jen vzít k ruce docela obyčejný kolíček na prádlo a vhodnou vůni.

i Zdroj fotografie: Depositphotos / Creative Commons
                   

Chcete se ve své koupelně cítit jako někde v městských lázních? Pak vsaďte na šikovný trik, který z obyčejného éterického oleje a dřevěného kolíčku vytvoří dvojici, která se odteď při vaší ranní nebo večerní hygieně stane zcela nepostradatelným partnerem.

Éterická vůně, která dlouho vydrží

Základem tohoto triku je obyčejný dřevěný kolíček. Opravdu musí být dřevěný, protože jedině dřevo do sebe dokáže nasáknout tekutinu. A právě tuto jeho vlastnost oceníte. Jakmile si tedy k ruce vezměte kolíček, budete potřebovat už jen jednu věc – éterický olej.

Vezměte ho do ruky a důkladně jím pokapejte kolíček ze všech stran. Raději postupujte pomalu a nechte kapky oleje, aby se do dřeva dobře vsákly. Minimalizujete tak vznik odpadu, a navíc kolíčky dobře nasáklé tekutinou vydrží uvolňovat příjemnou vůni opravdu dlouho. A to je vlastně vše, co pro trik potřebujete.

Kam kolíček ve sprše umístit

Nyní už jen zbývá dát kolíček ve sprše na to správné místo. Řada lidí ho jednoduše připne na vnitřní části koupelnového závěsu užívají si příjemnou vůni, která se z něj bude linout vždy, když závěsem pohnou a začnou se sprchovat. Ovšem existuje ještě jedna mnohem lepší možnost. Pokud máte sprchu napevno připevněnou na zeď, připněte na ni kolíček tak, aby přes něj alespoň částečné protékala voda. Ta bude postupně éterický olej ze dřeva vymývat a uvolňovaná vůně tak bude opravdu intenzivní.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Není vůně jako vůně

Aby však aromaterapie ve vaší koupelně opravdu fungovala, musíte vsadit i na ty správné materiály. Důležitý je zejména zvolený olej. Musí jít o ten éterický, jinak zvaný také esenciální. Jedině ten je vyroben z konkrétních rostlin a obsahuje všechny jejich ceněné vlastnosti. Do sprchy se například hodí levandule, protože uklidňuje a navozuje pocit relaxace. Pokud však vsadíte jen na syntetickou vůní v případě aroma nebo vonných olejů, nebude na vaše tělo a mysl mít tak dobrý efekt, jako právě přírodní vůně.

Jak na zápach ve sprše

Může se však stát, že vaše koupelna nepříjemně zapáchá a žádná aplikace éterických olejů jí nepomůže. V takovém případě vsaďte na účinnou domácí čisticí směs, která vám pomůže zbavit se i té nejodolnější špíny a spolu s ní i zápachu. Potřebovat budete:

  • hadr – vyrobený nejlépe z mikrovláken,
  • papírové utěrky,
  • rozprašovač,
  • 250 ml bílého octa,
  • 500 ml teplé vody,
  • šťávu z půlky citronu,
  • misku s vlažnou vodou.

Všechny ingredience určené k výrobě čističe přelijte do rozprašovače. Nastříkejte vše na místa, kde se potýkáte s nepříjemnými nečistotami a zápachem. Poté nechte 30 minut působit. Nakonec vše dočistěte s pomocí hadříku z mikrovláken a vlažné vody. Nakonec vše dotáhněte k dokonalosti papírovými utěrkami. Uvidíte, že po nepříjemném zápachu nebude už nikdy ani památky.

Šikovný kolíček na prádlo promění vaši sprchu v luxusní lázně. Nepochopíte, jak jste mohli žít bez této vychytávky, bez níž se už nikdy sprchovat nepůjdete

Jaké triky pro relaxaci používáte v koupelně vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články