Každý dárek zabalím za 10 sekund, nehledě na jeho velikost. Zdlouhavé balení dárků už v naší rodině nehrozí

Příprava vánočních dárků může být poměrně složitá, a to zvláště ve chvíli, kdy se jedná o jejich úhledné balení.

i Zdroj fotografie: Depositphotos / Kreatos / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Příprava na vánoční svátky umí být někdy opravdu nemilosrdná. Vždyť 24. prosince musí být všude uklizeno a napečeno, ale také zabaleno. Na mysli máme samozřejmě vánoční dárky. Kupa těch krásně zabalených totiž vždycky vypadá pod vánočním stromečkem dobře. Nad balením dárků však rozhodně nemusíte trávit dlouhé hodiny. Naopak. Pokud se naučíte chytrý hack, bude vám stačit pouhých 15 vteřin.

Jak zabalit dárek za 15 vteřin

Tento hack jde uplatnit na dárky pravidelného tvaru – nejlépe na nejrůznější krabičky. Jednoduše stačí přehnout rohy papíru (ten nesmí být ani velký ani malý) a připevnit je ke krabici lepicí páskou. Následně totéž proveďte i s druhou stranou a zbývající papír přeložte a opět přilepte. Vše bude hotovo za 15 vteřin a balení bude vypadat jako od profesionála. A je jen na vás, zda poté dárek opatříte mašlí nebo ne.

Japonské efektní balení dárků

Pokud se ovšem chcete pod vánočním stromečkem opravdu blýsknout, vyzkoušejte japonský způsob balení. Nejdříve si vezměte dva různě zbarvené papíry a přiložte je k sobě spodní stranou (pokud ji mají). Pak na jednom konci vytvořte harmoniku tak, že papír šestkrát přeložíte. Musí jít o užší konec. Papír otočte a ustřihněte mu jeden roh (zdobnější stranu nechte nahoře). Následně spodní vrstvu posuňte asi o jeden centimetr tak, aby po jedné straně přečnívala. Z harmoniky vytvořte vějíř.

Původní sklady vám budou velmi dobrým návodem. Nakonec horní stranu zarovnejte a hrany dobře vyhlaďte. Papír otočte a spodní stranu vějíře ohněte dovnitř a pojistěte lepicí páskou. Jde o to, aby se vrstvy papíru zaručeně nehnuly. Následně doprostřed vložte dárek, který chcete zabalit a podle potřeby upravte velikost papíru. Pak už jen obě strany přeložte dovnitř (vějířem nahoru) a vyhlaďte a zalepte rohy dárku (přebytečný materiál opět odstřihněte). Nakonec zvýrazněte hrany vějíře. Dozdobte mašlí.

Jak zabalit dárek za 15 vteřin iZdroj fotografie: Depositphotos

Další nápady na balení dárků

Pokud se vám však letos nechce utrácet za balicí papír, jděte na to jinak. Napadlo vás například někdy dárky zabalit do starých map? Vypadá to mnohem efektněji a zajímavěji, než si myslíte. A přístup k tomuto materiálu je celkem snadný. Stačí zajít do antikvariátu a pořídit si staré a neaktuální atlasy, které obvykle bývají uloženy v bedně s nápisem vše za 5 Kč (nebo 10 Kč). Pak už vám jen zbývá knihy rozebrat na jednotlivé listy a použít místo balicího papíru.

I u těchto map můžete uplatnit techniku japonského balení dárků (a samozřejmě i onu patnáctivteřinovou), musíte však dodržet některá specifika. Jako druhou barvu vždy volte jednobarevný papír, aby vše dobře vyniklo. A totéž udělejte i se stuhou. Jakékoli vzory nebo jiné zdobení by na pozadí pestrobarevných map jednoduše zanikly. A to by byla vzhledem k vynaloženému úsilí rozhodně škoda.

Japonské efektní balení dárků a návod na to, jak zabalit dárek za 15 vteřin

Jak budete letos vánoční dárky balit vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články