Postavili útulný dřevěný domek na rekordně malé ploše. Má všechno, co je ke spokojenému životu třeba, a to jen na 42 m²

                   

Mobilní domy jsou fenomén, který má svůj původ tam, kde obvykle místa pro bydlení opravdu není nazbyt – ve Spojených státech amerických. Ovšem v poslední době se stále častěji objevují také v Evropě. Pořizují si je lidé různého věku, kteří se rozhodli změnit a vlastně i tak trochu zmenšit svůj životní styl. Chtějí pohodlné bydlení, jež má blíže přírodě, a tak minimalizuje negativní dopad na životní prostředí.

Plnohodnotně bydlet lze i na malé ploše

Také si umíte představit trávit nezávislý život na malém prostoru, který není náročný na údržbu, nebo vám záleží spíše na větší mobilitě, protože se neradi vážete na jedno místo? Pak právě vám budou mobilní domy vyhovovat. Není překvapivé, že jdou ruku v ruce s fenoménem zvaným digitální nomádství. Ten nabídne svým vyznavačům efektivní vydělávání peněz prací na dálku a na jakémkoliv místě. Není tedy problém se každých pár let přesunout jinam.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Popularita mikrodomů však s sebou přináší i negativa. Jejich výrobou se totiž zabývá stále více firem, protože poptávka po nich stále roste. Ovšem ne všechna provedení jsou si rovna. Také se obáváte toho, jak to v mobilním domě vypadá? Neradi byste se připravili o svůj osobní prostor nebo o standardní hygienické vybavení? Pokud vsadíte na ty správné specialisty, pak vám nic podobného nehrozí. Inspirujte se tím, jak může mobilní domek vypadat v praxi.

Bydlení jen na 42 m2

Tento mobilní dům myslí opravdu na všechno. Nabídne vám váš vlastní útulný koutek i plnohodnotný kontakt s přírodou mimo město. Lze v něm bydlet po celou sezónu, tedy od jara až do zimy, a může se tak stát skvělou náhradou třeba za garsonku ve velkém městě. Zvenčí vás potěší velmi pěkný design, zevnitř zase útulnost a praktičnost výbavy interiéru. A uvnitř se skrývá vše, co je k plnohodnotnému bydlení třeba. Nechybí kupříkladu ani praktická kuchyňská linka

iZdroj fotografie: Depositphotos

Samozřejmostí je i koupelna se sprchovým koutem, jídelní stůl se čtyřmi židlemi umístněný pod velkým oknem, ale i obývací pokoj s velkou sedačkou. K domácí atmosféře přispívá ještě krb a přírodní nábytek. Ložnice je pak maximálně vzdušná díky tomu, že jsou všechny úložné prostory zabudované a nezabírají tak více prostoru, než je nezbytně třeba. Uvnitř se budete cítit zaručeně velmi pohodlně a domácky.

Uměli byste si představit bydlení v mobilním domku, nebo dáváte přednost „klasice“?

Prohlédněte si interiér tohoto domku se vším všudy, provedou vás jím jeho hrdí majitelé
Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články