Už dost ztrácení ponožek v pračce: S touto fintou se to už nikdy nestane, navíc se konečně objeví ztracené a dávno zapomenuté kousky

Mizející ponožky nejsou vaší bujnou fantazií. Zde je několik faktů o tom, jak se vaše ponožky ztrácejí a kde je můžete najít.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Zajímalo vás někdy, jak se v pračce mohou ztratit ponožky? Záleží na to, jaký typ pračky používáte a jak svoje ponožky perete. Pokud totiž použijete jednoduché pomocníky k tomu, abyste je udrželi u sebe, už nikdy se nebudete muset potýkat s osiřelými kusy, které se jen tak bez účelu povalují v šuplíku.

Kam se ztrácí ponožky v pračce

Záleží na tom, jestli máte model s horním nebo postranním plněním. V pračkách s horním plněním se mohou zachytit pod tyčí uprostřed pračky nebo přímo pod bubnem (střední část na dně vany). A pokud pračku přeplníte, ponožky se mohou začít tlačit i do oblasti mezi bubnem a vnitřní vanou. Jakmile se to stane, už je nikdy neuvidíte.

Pokud jde o pračky s předním plněním, pak ponožky nejčastěji zachytí ve filtru, případě někdy i ve vypouštěcím čerpadle. A je také možné, že uvíznou v pryžovém těsnění dveří. Proto jej jemně vytáhněte a prohlédněte si prostor za ním. Mimochodem, když už se tam budete dívat, omyjte ho preventivně octem, aby neplesnivělo.

Ponožky mohou být i v sušičce

Pokud se filtr nachází u vašeho modelu v přední části sušičky, pak je pravděpodobné, že se v něm čas od času nějaká ta ponožka zachytí. Proto ho vytáhněte důkladně prohledejte celý prostor pod ním. A myslete také na to, že statická elektřina může způsobit to, že se ponožky přilepí na jiné prádlo v sušičce, takže se vyplatí protřepat třeba trička nebo mikina.

iZdroj fotografie: Depositphotos

A v neposlední řadě může být problémem i špatná volba prádla. Pokud tak například sušíte ponožky zároveň s povlečením, mohou skončit zaseknuté v jeho rozích. A dětské ponožky mají tendenci zůstávat v kalhotách nebo v nohavicích od pyžama.

Jak ochránit ponožky před ztrátou

Sepněte si ponožky k sobě a neztratíte je. Pokud máte oblíbený pár ponožek, o který byste opravdu neradi přišli, sepněte je k sobě třeba špendlíkem nebo kolíčkem před tím, než je hodíte do pračky. Případně můžete zakoupit i speciální pomocníky pro tento účel. Tímto způsobem je mnohem méně pravděpodobné, že o jednu ponožku přijdete. Nespoléhejte na náhodu a raději se pojistěte.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pokud chcete řešení, které je v tomto ohledu o něco méně náročné, pak si pořiďte síťovaný sáček na prádlo. V nouzi ovšem postačí třeba i zapnutý povlak na polštář. Jde o nejlepší řešení zejména pro rodiny s malými dětmi, jejichž ponožky se ztrácejí nejčastěji. Další velkou výhodou je to, že takový sáček můžete jednou přesunout přímo z pračky do sušičky. Na sušení ponožek to žádný vliv mít nebude.

Jak vybělit ponožky levně a rychle

Ne vždy je však domnělé ztrácení jediným problémem s ponožkami – naopak. Mnohdy nám více vrásek nadělají ty, které sice v páru jsou, ale tak nějak už nevypadají reprezentativně. Jednou za čas se proto vyplatí „prohnat“ toto oblečení pracím cyklem s velmi vysokou teplotou a běžným pracím prostředkem, do kterého je ovšem třeba přidat jedlou lžíci sody. A zapomenout nesmíte ani na šálek octa, který působí jako přírodní aviváž s bělícími účinky.

Jak často se vám v domácnosti záhadně ztrácí ponožky?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články