Už žádné myši v domě, zápach amoniaku nesnesou

Amoniak nemusíte používat jen v domácí lékárně. Naopak – skvěle se osvědčil i proti myším a jiným hlodavcům v domě.

jak se zbavit myší i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Čpavek napodobuje pach moči predátorů, což myši přirozeně znepokojuje a může je vyhnat z jejich domovů. Jeho aplikace však musí být strategická a bezpečná, aby nedošlo k nežádoucímu účinku na lidi a domácí zvířata, jak radí web Pasti. Jak tedy na to?

Jak bezpečně používat čpavek

Čpavek smíchejte s vodou a vytvořte zředěný roztok. „Přidání malého množství tekutého mýdla může pomoci, aby se vůně udržela déle i po zaschnutí roztoku,“ radí pan Karel N. z Opočna, který v minulosti poradil redakci Chalupáři-Zahrádkáři třeba i s péčí o jabloně. Pomocí rozprašovače poté aplikujte čpavkový roztok na místa, kam se myši mohou dostat nebo kde byly zpozorovány. Mně se to osvědčilo například v blízkosti dveří, podél podlahových lišt a za většími domácími spotřebiči.

Při aplikaci vždy čpavku zajistěte dobré větrání, abyste minimalizovali riziko vdechnutí. Myslete však na to, že jeho vůně časem slábne, proto je pro zachování jeho účinnosti nutná pravidelná aplikace každých několik dní. A vždy také používejte rukavice a vyhněte se přímému kontaktu s pokožkou nebo očima, protože amoniak může být velmi dráždivý.

Myši se úrody ani nedotknou, ze sklepa i skladu je odežene máta

Jak se zbavit hlodavců v domě: Svou práci odvede kyselina boritá s moukou

Alternativní přírodní metody odpuzování myší

Pro ty, kteří považují zápach čpavku za příliš silný nebo se obávají jeho toxicity, existuje několik přírodních alternativ, které také mohou pomoci udržet myši na uzdě.

  • Mátový olej: Myši nemají rády silnou vůni máty peprné. Proto namočte vatové tampony do mátového oleje a položte je tam, kde se myši vyskytují. Pro dosažení nejlepších výsledků obnovujte vatové odpuzovače každý týden.
  • Hřebíček a kajenský pepř: Stejně jako máta peprná jsou i hřebíčkový olej a kajenský pepř (chilli) účinnými prostředky proti myším. Lze je použít stejným způsobem jako mátový olej.
  • Mechanické zábrany: Web HomeBydlení také radí ucpat všechny průchody – skvěle pomohou například kovové mřížky.
Myši nejsou v našich obydlích právě vítanými návštěvníky – ale pokud vsadíte na vhodné přírodní prostředky, snadno je vyženete. iZdroj fotografie: Pixabay
Myši nejsou v našich obydlích právě vítanými návštěvníky – ale pokud vsadíte na vhodné přírodní prostředky, snadno je vyženete

A vyzkoušet můžete i účinnou past z plastového kýble, jak poradili Chalupáři-Zahrádkáři nedávno. Za noc pochytá i několik myší.

Jak nastražit past na myši rychle a efektivně

Jak proti hlodavcům ve svém domě bojujete vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články