Jak se zbavit hlodavců v domě: Svou práci odvede kyselina boritá s moukou

Malí chlupatí návštěvníci nebývají v domě právě vítáni. Pokud z přítomnosti hlodavců také nejste nadšeni, vyžeňte je přírodními způsoby.

Myši se úrody ani nedotknou, ze sklepa i skladu je odežene máta i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud se ve vašem domě vyskytnou nechtění hlodavci, pak nemusíte hned sahat po drahých chemických prostředcích. Pokud doma najdete ještě staré zásoby kyseliny borité, pak ji můžete k jejich likvidaci velmi efektivně použít. Uvidíte, že za pár dní budete mít definitivně po problému.

Jak odstranit hlodavce z domu

Hlodavci, jako jsou myši, si často vybírají za své domovy lidská obydlí, protože jim poskytují snadný přístup k potravě a samozřejmě jim slouží i jako skvělý úkryt. Tato drobná stvoření v zimě ani nespí a vždy touží najít cestu do teplých domovů, kde je spousta jídla.

Chcete-li ze svého domu myši a další hlodavce vyhnat (respektive je přímo vyhubit), pak můžete použít jednoduchý recept na návnadu, které prostě a jednoduše neodolají. Vše, co potřebujete pro tento recept, je kyselina boritá a mouka. Smíchejte tyto dvě složky v poměru 1:1 a umístěte návnadu do nádoby, do níž budou mít hlodavci snadný přístup. Jakmile ji zkonzumují – uhynou. A vy budete mít po problému.

Pomůže i šikovná past

Kromě použití návnady však můžete v boji proti hlodavcům použít i jiné metody. Můžete na ně například aplikovat pasti na myši, které lze zakoupit ve specializovaných prodejnách (nebo je lze vyrobit doma). Zajímavou volbou jsou i elektronické odpuzovače, které fungují na ultrazvukových frekvencích, jež bývají pro lidské ucho nepostřehnutelné, ale účinně odpuzují myši (nesmíte však zároveň chovat žádné hlodavce jak domácí mazlíčky – jim by totiž ublížily také).

Další metodou je použití pachů, které myši nesnášejí, jako je máta, pepř nebo levandule. Tyto vůně stačí umístit do oblastí, kde se myši nejčastěji objevují a uvidíte, jak rychle se odstěhují.

Jak se zbavit potkanů iZdroj fotografie: Pixabay

Sýr do pastičky nepatří

Pokud se chcete uchýlit ke klasickým pastem, pak byste měli vědět, že sýr do nich určitě nepatří – i když různé populární dětské seriály a pohádky říkají opak. Myš totiž kousek sýra nijak neuchvátí – ovšem docela jinak na tom bude třeba kousek opečené slaniny, lžička arašídového másla nebo kousek čokolády. Ty jsou pro myši doslova neodolatelné, takže pokud jim je nabídnete, docela určitě se brzy chytí. A nezáleží na tom, zda dáváte návnadu do pasti určené k odchytu živých zvířat nebo dáváte přednost spíše těm hubícím. V obou typech fungují tyto tipy stejně účinně.

Na co si dát pozor

Abyste problémům s hlodavci v domácnosti předcházeli, je vhodné dodržovat určité zásady. Například nikdy a nikde nenechávejte otevřené potraviny, pravidelně uklízejte všechny prostory, neukládejte odpadky uvnitř domu a sledujte stav dveří a oken (pátrejte po prasklinách nebo větších dírách). Pokud se však stále potýkáte s problémy s myšmi, nezoufejte – existuje mnoho způsobů, jak proti těmto hlodavcům bojovat, a nakonec si určitě i vy najdete ten svůj, který vám bude fungovat. Skvělá je například tato jednoduchá past.

Jak proti hlodavcům bojujete vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články