Už žádné skvrny na matraci, poradí si s nimi pěna na holení

Aby se vaše matrace nestala semeništěm choroboplodných zárodků, měli byste ji pravidelně čistit – a to třeba pěnou na holení.

Odolné skvrny na matraci není třeba ihned čistit profesionálními prostředky. Velmi dobře si s nimi poradí i pomocník z lékárny i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Cesta k udržení čisté a příjemné matrace nemusí být nijak složitá ani drahá. Jednoduchá a dostupná řešení, jako je třeba pěna na holení, mohou bez námahy odstranit skvrny, zatímco hlubší metody čištění zajistí její důkladné omlazení.

Neviditelná zátěž matrace

Uvažte, kolik hodin strávíte na matraci. Podle webu VeseléBydlení jde v průměru 7 hodin za noc, což činí celkem 17 885 hodin za 7 let. Představte si, jak se během této doby nahromadí špína, pot a roztoči! Přehlížet tohle místo se proto rozhodně nevyplatí.

Matrace bude čistá jako dřív, stačí použít jedlou sodu

Síla pěny na holení

Pěna na holení, běžný koupelnový doplněk, se ukazuje jako nepravděpodobné, ale účinné řešení pro odstranění skvrn z jemné tkaniny matrací. Chcete-li ji použít, jednoduše ji naneste na potřísněné místo, počkejte asi 10 až 15 minut a poté vše jemně vydrhněte houbičkou nebo hadříkem. Nakonec odstraňte zbytky pěny čistým vlhkým hadříkem a máte hotovo. Tato metoda nejenže skvrny odstraní, ale také zanechá matraci obnovenou a svěže vonící.

Profesionální hloubkové čištění

Pro důkladné vyčištění používají profesionální úklidové služby výkonné vybavení, jako jsou extraktory nebo čističe koberců, určené k hloubkovému čištění a revitalizaci veškerých čalouněných povrchů. Tyto stroje se sice většině domácností pořídit jednoduše nevyplatí, ovšem můžete si je jednoduše pronajmout. Aplikaci holicí pěny pak použijte jen jako doplněk celého procesu, jak radí web Dům&Zahrada. S profesionální přístroji navíc opravdu snadno vyčistíte a obnovíte i čalouněný nábytek a koberce.

Čištění matrace obyčejným octem iZdroj fotografie: Depositphotos
Neudržovaná matrace se může stát zdrojem mnohem nepříjemných zdravotních problémů. Rozhodně se o ni tedy vyplatí pečovat

Zařazení čištění matrací do pravidelných domácích prací je zásadní,“ říká na závěr majitel obchodu s matracemi pan Lukáš K. z Prahy. „Dobře udržovaná matrace vám zajišťuje nejen hygienické prostředí pro spánek, ale vaše snaha se pozitivně projeví i na její delší životnosti. Osobně je čistím každé 3 měsíce.“ A co vy? Já svou ložnici až doteď zanedbávala, ale odteď si už budu rozhodně dávat pozor. A někdy používám i trik s jedlou sodou, o kterém psala moje kolegyně Věra Myslíková nedávno.

Podívejte se i na další šikovné úklidové triky s pěnou na holení

Jak často čistíte své matrace vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články