Kreativní využití zbytků balícího papíru. I poslední zmuchlané kousky udělají spoustu radosti

Vánoce za dveřmi, stromek je ozdobený, cukroví upečené a dárky zabalené. Zbývá ještě zužitkovat zbylý vánoční papír, který rozhodně nepatří do koše. 

i Zdroj fotografie: Freepik / iStock
                   

Pokud si nenecháte balit dárky od profesionála a sázíte raději na vlastnoruční práci, tak vám na konci tvorby často zbývá mnoho odstřižků a pomuchlaných kousků. Jak je co nejlépe znovu využít? Mohou být praktickou součástí vašeho všedního dne, ale také dekorativním doplňkem vánoční výzdoby. Fantazii se meze nekladou a o Vánocích to platí dvojnásob.  

Poštou bezpečně nebo originální dekorace 

Jedním ze způsobů, jak znovu recyklovat pomuchlaný balící papír, je použít ho jako pestrobarevnou výplň pro krabice na dárky. Pokud posíláte křehčí dárky poštou a máte obavy o jejich bezpečné doručení, není nic jednoduššího než obložit křehotinku v krabici zmuchlaným balícím papírem. Takto zabezpečený dárek vydrží přepravu i tím nejméně zodpovědným pošťákem a na obdarovaného váš originální způsob balení udělá dojem.  

Balicí papír může zdobit také vánoční stromek. Stačí otevřít kulaté ozdoby a dovnitř vsunout pruh balícího papíru. Vytvoří se zvláštní efekt, který ozdobám dodá šmrnc a budou jako nové. Podpořit kreativitu dětí můžete vystřihováním různých tvarů, hvězd a andělíčků. Balicí papír podlepený tvrdším kartonem vydrží i na příští rok a vy si můžete s dětmi užít společné chvíle plné zábavy.  

Vlastnoručně vyrobený dárek nejvíce potěší  

Pokud plánujete někoho ze svých blízkých podarovat knihou, proč mu k ní rovnou nevyrobit záložku? Takový dárek vyrobený od srdce udělá vždy největší radost a má pro obdarovaného největší cenu. Pokud zabalený dárek obohatíte ještě vlastnoručně vyrobenou dárkovou kartou, tak je úspěch zaručen. Stačí kousek balícího papíru opět jen podlepit kartonem a nadepsat věnování. Z vlastní výroby budete mít radost, a ještě ušetříte peníze za nákup nových kartiček s věnováním.  

ozdobeny vanocni strom iZdroj fotografie: Pexels

Při vánočním setkání s přáteli určitě udělá dojem vyzdobený podnos na nápoje. Na dno podnosu, nebo i na stůl místo tácků, je možné položit jakýkoliv vzor balícího papíru. Můžete tak sladit celou vánoční tabuli do jednoho vzoru a pak se kochat užaslými pohledy vašich přátel. Tato dokonalá vánoční výzdoba, dobré jídlo a pití zanechá ve vašich známých ty nejlepší dojmy a vždy se k vám budou rádi vracet.

Jaké dárky vyrábíte pro své nejbližší?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články