Vánoční dárky na poslední chvíli: Vaječným koňakem nebo kosmetikou z domácí výroby se nedá nic zkazit

Dárky ručně vyrobené udělají vašim blízkým největší radost. Nebuďte tedy ve stresu, pokud dárky ještě nemáte úplně vyřešené a vyrobte je.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Vánoce by měly být svátky pohodové a bez stresu. Bohužel často lidé myslí na koupi vánočních dárků dost pozdě a poté vyšilují, že nemají ještě vše, co plánovali zakoupit, nebo ve zmatku koupí něco úplně jiného. Tomu se dá lehce vyvarovat. Vyrobte dárky sami. Nejen, že tím obdarovaného potěšíte, protože je to velmi osobní záležitost, ale můžete je i cílit přesně podle vlastností člověka, kterému dárek vyrábíte. Má rád sladké, kosmetiku, či alkohol? Vše je splnitelné!

Možnosti DIY dárků

Pořádně se zamyslete nad tím, koho byste rádi obdarovali. Pokud člověka dobře znáte, určitě bude výběr a výroba vhodného dárečku hračka.

Okouzlete alkoholickým likérem

Takový vaječný koňak či karamelový likér je součástí Vánoc asi v každé domácnosti. Jeho výroba je záležitostí pár minut a pokud koupíte nějakou pěknou láhev, nebo najdete i doma v zásobách a hezky ji nazdobíte, může působit slavnostně. Kreativitě se meze nekladou, láhev můžete třeba i pomalovat barvami či fixy na sklo, a hned se z obyčejné láhve stane krásný dárek. Likéry se mohou vařit i bez použití alkoholu a mohou si pak na nich pochutnat i děti.

vaječný likér, vaječný koňak, Vánoce iZdroj fotografie: Depositphotos

Asi převládá názor, že takový likér je spíše dámské pití. Pány tedy potěšíte dobrou pálenkou, kterou se mohou v zimním čase zahřát.

Sladké mámení

Uvažujete, jak originálně obdarovat milovníky sladkého? Existuje několik způsobů. Můžete vyrobit vlastní bonboniéru včetně krabičky. S touto činností vám jistě rády pomůžou i děti. Pokud se vám zdá výroba čokoládových bonbonů či lanýžů příliš časově náročná, upečte sušenky, svažte je pěknou stuhou a je to. Případně můžete do skleněné láhve či dózy postupně nasypat veškeré sypké suroviny na osvědčený perník, sušenky či koláč a přidejte lísteček s postupem.

Domácí kosmetika potěší hlavně ženy

Ženy milují voňavé kosmetické přípravky. Jejich domácí výroba přitom nezabere mnoho času a mohou vzniknout nádherné drobnosti pro kamarádky, maminky, neteře, tety i babičky. Vyrobte doma příjemně vonící sůl do koupele, tělový peeling, nebo tuhé mýdlo. Použijte esenciální oleje či bylinky a máte vyhráno.

Výroba domácí kosmetiky iZdroj fotografie: Depositphotos

Můžete se pustit i do výroby tělového mléka, sprchového gelu, balzámu na rty či oleje do koupele. Vhodným zabalením pak dostane dárek úplně jiný šmrnc.

Drobnosti, které potěší

Máte-li kreativní duši, můžete obdarovat i háčkované či pletené výrobky, korálkové macramé, vlastnoručně vyrobený náramek či hrníček pro štěstí. Kupte obyčejný bílý hrnek a do horké vody dejte pár kapek laku na nehty, klidně i více barev a nechte rozpustit. Hrníček do této lázně namočte, vznikne zajímavá mozaika. Nechte zaschnout alespoň hodinu a přetřete bezbarvým lakem. Při použití laku na porcelán je potřeba vše nechat v troubě vypálit dle pokynů na balení.

I originálním balením potěšíte

Pokud už máte dárky nakoupené, ale rádi byste oslnili alespoň originálním zabalením dárečku, je mnoho možností. Použijte hnědý papír a dozdobte ho podle vlastního uvážení. Děti budou nadšené namalovaným zvířátkem či nalepenými dekoračními drobnostmi ve formě bambulek či srdíček. Dospělí zase ocení ekologické balení v přírodním odstínu a jutovým provázkem místo stuhy. Doplňte větvičkou jehličnanu a efektně zabalený dárek je na světě.

Jaké dárky vyrábíte na Vánoce pro své blízké?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články