Jen blázen by vyhodil ruličky od toaletního papíru. Za 15 minut jsem z nich udělala vánoční výzdobu na celý stromek

Pokud si chcete domácnost vyzdobit opravdu svátečně, nemusíte se přitom spoléhat na kupovanou výzdobu. Snadno si poradíte i s odpadem.

i Zdroj fotografie: Depositphotos / abcMedia (vlastní tvorba)
                   

K výrobě vánočních dekorací nebudete potřebovat nic složitého. Naopak. Pokud máte jen trochu kreativním mysl a šikovné ruce, vyrobíte velmi krásnou výzdobu i z odpadu, který by jinak skončil nevyužitý někde v koši. I přes použití dalších pomůcek (jako je například lepidlo nebo stuhy) vás všechny dekorace vyjdou opravdu jen na pár haléřů. A jako bonus si při jejich tvorbě užijete spoustu zábavy.

Vánoční stromeček z katalogu

Před Vánoc se v obchodech objevuje hodně krásných katalogů s nabídkou zboží, tištěných na lesklém papíře a uprostřed spojených sponkou. A právě tenhle materiál budete k výrobě vánočních stromečků potřebovat. Musíte mít jen katalogů trochu více – jen jeden by totiž vytvořil stromeček poměrně chudý. Pamatujete si, že každá stránka katalogu tvoří jednu „větev“ vánočního stromečku. Klidně jich tedy k sobě slepte třeba osm nebo deset. Nyní každou stránku přeložte směrem doprostřed tak, jako kdybyste chtěli z papíru vystřihnout čtverec

Spodní stranu pak přeložte doprostřed ještě jednou, vzniknou vám tedy nad sebou dva malé trojúhelníky. Nakonec každou stránku přeložte ještě jednou směrem doprostřed. Nyní už bude mít vaše dílko základní obrys vánočního stromečku. Stránku nemusíte pouze překládat, ale také ohnout a vytvořit tak stromečku kulatější větvičky. Nejspíš však budete muset vše nějak zafixovat. Nakonec stromeček postavte na rovnou plochu. Poté ho lze přestříkat barvou a dozdobit.

Nápadité ozdoby z ruliček iZdroj fotografie: Depositphotos

Nápadité ozdoby z ruliček

Pro další výrobek budete potřebovat jen několik roliček od toaletního papíru. Ty na ploše splácněte a nastříhejte na asi jeden centimetr široké proužky (výsledkem tedy budou kolečka). Doporučujeme si vzít k ruce pravítko a tužku, aby vše bylo opravdu přesné. Jakmile budete mít vše hotovo, natřete ruličky jakoukoliv barvou.

Nakonec si připravte třpytky a každou stranu do nich namočte tak, aby na kolečku vznikly dva tenké proužky. Nakonec proužky ruliček s pomocí tavné pistole poskládejte do kuličky. Podle potřeby připevněte stuhu nebo jiný provázek a získáte krásnou ozdobu na vánoční stromeček opravdu za pár korun.

Vánoční dekorace  ruliček od toaletního papíru iZdroj fotografie: S vědomím Jany Šrámčíkové

Vánoční hvězda z ruliček

Stejný postup stříhání ruliček na proužky (respektive kolečka) se vám bude hodit i pro další DIY výrobek. Poté je lehce spláchněte tak, aby získal tvar lístku. A tyto lístky poté slepujte k sobě za pomoci tavné pistole. Menší lístky do hvězdy získáte přeložením takového lísku napůl. Květina pak bude působit mnohem bohatším dojmem a bude opravdu vypadat jako vánoční hvězda.

Postupujte opatrně a snažte se jednotlivé proužky příliš nezmačkat. Na výsledku by se to totiž projevilo pravdu velmi negativně. Nyní už zbývá jen tuto hvězdu ozdobit. Natřete ji z horní strany lepidlem a důkladně namočte v drobných flitrech libovolné barvy. Nakonec opět připevněte provázek a zavěste na libovolné místo jako dekoraci.

Vánoční hvězda z ruliček od toaletního papíru, vánoční stromeček z katalogu a další návody na vánoční dekorace

Jak budete letos svou domácnost zdobit vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články