Nádherné papírové ozdoby na stromeček: Nejen, že vypadají dobře, ale také stojí na výrobu jen pár korun

Chcete mít originálně ozdobený vánoční stromeček, ale výběr ozdob v obchodech vám v tom brání? Vytvořte si vlastní ozdoby z papíru nebo starých pohlednic.

i Zdroj fotografie: iStock / Freepik
                   

Každý milovník Vánoc a zdobení stromečku jistě obdivuje nejrůznější ozdoby a dekorace ruční výroby, které jsou často k vidění na vánočních trzích. Není potřeba hned všechno kupovat. S kouskem papíru a trochou fantazie jsou originální vánoční ozdoby vlastní výroby zanedlouho na světě. Podívejte se, jak je jednoduše vyrobit, a mít tak výjimečně ozdobený stromeček. K tvoření můžete pozvat také děti a užít si tak společně předvánoční čas.

Jedinečné vánoční origami

Pokud jste obdivovatelem japonského umění origami, nebojte se v jeho stylu vytvořit i vánoční ozdoby. Na první pohled vypadá výroba komplikovaně, pokud ale budete postupovat podle instrukcí na videu, určitě si poradíte. K výrobě jedné ozdoby budete potřebovat dva papírové čtverečky, lepidlo a provázek na následné zavěšení na stromek. Velikost ozdoby záleží na rozměrech papíru, barva a vzor už je jen na vás.

Návod k vytvoření originálních origami ozdob

Veselé lepené vánoční ozdoby

Pokud si netroufáte na vánoční origami, není nic ztraceno. Následující návod na papírové vánoční ozdoby je jednodušší. Potřebujete spoustu koleček vystřižených z barevného papíru. Na výrobu jedné ozdoby jich budete potřebovat osm. Stačí kolečka přehnout napůl a poslepovat je k sobě vnitřními stranami (ve tvaru půlměsíce). Pomůže vám následující videonávod.

Postup při tvoření lepených ozdob není složitý

Vánoční ozdoby ve 3D

Máte doma nadbytek starých přání a pohlednic? Než se rozhodnete je vyhodit, zkuste jim dát druhý život a vyrobte z nich jedinečné vánoční ozdoby. Obyčejný barevný papír se k výrobě nehodí, papír z pohlednic je pevnější a pro výrobu 3D ozdob se hodí více. Navíc ozdobám propůjčí jedinečný vzhled. Celé tajemství výroby tkví v odpovídajícím ohýbání pohlednic. Jak na to krok po kroku uvidíte v následujícím videu.

Návod, jak poskládat ozdoby ze starých pohlednic

Jakými ozdobami zdobíte vánoční stromeček?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články