Rozmotávání vánočních světýlek je hotová noční můra. Jednoduchý trik zařídí, že se tímto problémem už nikdy nebudete muset zabývat

Zdlouhavé rozmotávání vánočního osvětlení nemá nikdo v oblibě. Můžete si ušetřit nervy a s využitím několika málo triků, jej bezpečně uložit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos / RenseNBM / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Už teď vás oblije studený pot, když pomyslíte na spletité drátky vánočního řetězu, které se snad každým rokem stanou neforemnou hmotou a nevíte, kde je konec a začátek? Nemusíte je vyhazovat a kupovat nové. Ani přicházet o nervy. Existuje několik triků, jak tomu hravě předejít a můžete si potom užívat klidnou atmosféru Vánoc.

Poslouží lepenka či stahovací pásky

Na správné a efektivní uložení vánočního řetězu vám poslouží věci, které doma najdete, takže nemusíte utratit ani korunu.

Použijte karton či lepenku

Pokud doma střádáte krabice od zásilek či bot, přišel právě teď čas je použít. Zvolte pevnou lepenku nebo kus krabice a vyřízněte obdélník. Na každém konci udělejte zářezy a světýlka navíjejte okolo, zářezy vám drátky hezky podrží. Obdobně můžete použít i pevnou roli z kuchyňských utěrek.

Ponechte si originální balení

Světýlka tak můžete vrátit neporušená zpět. Po smotání je zajistěte lepící páskou, aby bylo balení kompaktní.

Jak uložit vánoční osvětlení iZdroj fotografie: Depositphotos

Ze stromečku je nesundávejte

Ano, i toto je jedna z možností. V případě, že máte doma umělý stromeček, můžete se vyhnout rozplétání zabalením stromečku do potravinové fólie či velkého sáčku a příští rok stromeček vytáhnout neporušený.

Aplikujte stahovací pásky

Stahovací pásky jsou v domácnosti velmi užitečné. Často se používají právě na smotání drátů, proč je tedy nevyužít i na vánoční světýlka? Řetěz si omotejte kolem pěsti a až budete mít hotovo, zajistěte každý konec jedním stahovacím páskem. Pro jistotu dejte i jeden doprostřed.

Ramínko na šaty udělá velkou službu

Tento trik je jednoduchý a efektivní. Vánoční osvětlení namotejte na ramínko a konce pověste za háček.

Vánoční osvětlení, nebezpečí, rozpletení iZdroj fotografie: Pixabay

Využití navijáku

Tento způsob oceníte především pokud máte opravdu dlouhý vánoční řetěz. Využijte naviják a nemusíte se obávat, že se vám drátky spletou dohromady.

Pozor na nebezpečí vánočního osvětlení

Spousta světýlek k Vánocům neodmyslitelně patří. Ač je to krásná podívaná, dbejte na bezpečnost a předcházejte nehodám. Už při nákupu buďte obezřetní a dobře se podívejte, zda jsou světla vhodná do interiéru či exteriéru a jestli jsou certifikovaná. Pokud koupíte levná světla na tržnici, můžete si doma způsobit i požár, často totiž nedisponují ochrannými prvky.

Vánoční osvětlení vždy vypínejte, když odcházíte z domu. Také je vhodné zajistit všechny kabely a dráty, které z osvětlení vedou. Jsou totiž velkým lákadlem pro děti či domácí mazlíčky a mohou si tak lehce přivodit úraz či dostat ránu elektrickým proudem.

Jaký je váš zaručený způsob ukládání vánočního řetězu?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články