Jediné ramínko jí stačilo k vytvoření nádherné vánoční dekorace. Musela ho jen přehnout, zbytek už byla hračka

Nápadů na nevšední vánoční dekorace není nikdy dost. A leckdy při nich můžete využít i odpad, který byste jinak vyhodili.

i Zdroj fotografie: Freepik / Shijan Kaakkara / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Za vánoční dekorace nemusíte v obchodě utrácet stokoruny. Naopak – mnohdy si poradíte jen s tím, co najdete doma. A mnohdy můžete dát novou tvář i věcem, které by už většina lidí považovala za odpad a vyhodila je do koše nebo do kontejneru. Pokud tedy doma najdete staré drátěné ramínko, které se už k pověšení oblečení příliš nehodí (například proto, že jemné tkaniny nehezky vytahuje), vdechněte mu nový život díky nevšednímu nápadu na vánoční dekoraci.

Z ramínka vytvořte základ věnce

Stará drátěná ramínka bývají stále ještě v množství domácností běžně k vidění. Jde o pozůstatek z doby našich babiček, který se sice již příliš nevyužívá, ale zkrátka a dobře by byla škoda ho vyhodit. Proč ho tedy nepoužít jako základ efektní vánoční dekorace? A vůbec nevadí, že je třeba oprýskané nebo na některých místech dokonce začíná rezavět. Pro začátek stačí, když ho na konci rozpletete nebo jednoduše přeštípnete nůžkami.

Tím získáte základ, který stačí stočit do tvaru kruhu. Snažte se postupovat co nejpečlivěji. Jestliže neumíte hezký kruh vytvořit jen tak v dlaních, obtočte staré ramínko třeba okolo adekvátně velkého hrnce. A pokud doma žádné vhodné ramínko nenajdete, klidně ho nahraďte jakýmkoliv silným drátem. Udělá vám úplně stejnou službu, jen se už zkrátka a dobře nebudete moci pochlubit tím, že při tvorbě vánočních dekorací využíváte odpad.

Vánoční věnec z koulí

Teď zalovte ve starých vánočních zásobách a najděte všechny koule na stromeček, které už nepoužijete. Měly by mít různou velikost, aby jako dekorace vypadaly efektně. Na ramínko už je poté stačí jenom navléknout. Střídejte přitom velikosti a různě je aranžujte tak, aby vzniklá dekorace vypadala na pohled co nejobjemněji. Je jen na vás, zda se rozhodnete vsadit na koule jen jedné barvy, nebo se rozhodnete svou novou vánoční dekoraci udělat zkrátka a dobře pestrobarevnou.

Vánoční věnec ze starého ramínka na stůl i na dveře iZdroj fotografie: Depositphotos

Jakmile budete mít hotovo, zbývá už jen věnec zakončit. K tomu vám postačí velká dekorativní stuha. Pokud ji šikovně uvážete, zakryjete i konce drátu, kterým jste korpus na věnec spojili. A stejně lze zakrýt i háček na ramínku, pokud vám na konci jednoho z drátů zůstal. Není třeba brát do ruky kleště a snažit se o jeho namáhavé odstranění, když vše vyřešíte docela obyčejnou stuhou.

Další šikovné tipy pro výrobu

Stuh můžete na věnci uvázat víc, a ještě lépe ho tak nadekorovat. Volte ovšem pokud možno stuhy jedné barvy, celý výrobek pak bude vypadat kompaktněji A pokud na věnci necháte zbytek háčku z ramínka, můžete ho s jeho pomocí také snadno zavěsit na dveře. Udělá tu skvělou službu a ušetří vám i nemalé peníze, které byste jinak utratili za vánoční dekorace. A hřát vás bude i příjemný pocit z toho, že jste protentokrát alespoň trochu přispěli k ochraně přírody a nekupovali domů žádné zbytečnosti.

Staré drátěné ramínko se může proměnit v perfektní vánoční dekoraci

Jaké dekorace vyrábíte na Vánoce vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články