Vyčištění sklenic rýží s octem navrátí původní lesk a záři. Roky staré nádobí bude opět jako nové

                   

Říká se, že sklenice jsou mnohdy odrazem vaší kuchyně a také životního stylu. Přiznejme si proto, že pohled na upatlané poháry se skvrnami od vodního kamene nemusí být zrovna lákavý a někoho může i rovnou odradit. Pokud však nechcete, aby vaše návštěva seděla o žízni u vás doma, je načase s tím něco udělat. Díky tomuto jednoduchému triku tak budou vaše sklenice vždy krásně čisté a na pohled lesklé.

Jak na správné čištění sklenic

Čištění sklenic není zrovna zábavnou záležitostí a jejich leštění už zrovna tak. Mnohdy se také stane, že ať děláte, co děláte, vždy na poháru nebo sklenici nějaký ten flíček zůstane a kazí dojem. Je to tím, že do sklenic se často úplně nedostanete a nedokážete je tak dokonale vyčistit. Úzké poháry jsou ještě mnohem horší a akorát vám hrozí že jej rozbijete a pořežete si ruku. To za to opravdu nestojí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Právě pro tyto situace tu máme jednoduchý návod, díky kterému vaše sklenice vždy krásně vyčistíte a rázem budou mnohem lesklejší a zářivější. Co k tomu budete potřebovat?

  • 200 ml oleje
  • 2 polévkové lžíce sody bikarbony
  • 1 hrnek syrové rýže
  • několik kapek saponátu na čištění nádobí
  • trochu vody
iZdroj fotografie: Depositphotos

Celý postup čištění je poté velmi jednoduchý. Veškeré ingredience pečlivě smícháte a nalijete vždy potřebné množství do sklenice. Tu pouze zakryjete rukou a několikrát pořádně protřepete. Díky malým částicím rýže se pohár umyje i na místech, kam vy nedosáhnete a ocet se sodou bikarbonou mají dokonalé čistící a antibakteriální účinky, které se postarají o zbytek.

iZdroj fotografie: Unsplash

Pokud máte některý pohár prasklý nebo s uštípnutým kouskem skla, je lepší použít pouze směs octu a sody bikarbony, které s troškou vody nalijete do sklenice a necháte pár hodin působit. Tímto způsobem tak dokonale vyčistíte i tyto sklenice a nehrozí riziko úrazu.

Umyté sklenice a poháry nakonec opláchněte ve vlažné vodě a nechte vyschnout nebo rovnou vyleštěte. Půjde to mnohem jednodušeji a rychleji. Výsledek pak bude stát za to. Tento postup opakujete dle potřeby a vaše poháry už nikdy nebudou ošklivé a zašlé.

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články