Plíseň a zápach zmizí lusknutím prstů: Tři obyčejné suroviny a domácí čistič, odvlhčovač i osvěžovač v jednom je na světě

Jak si vyrobit přírodní odvlhčovač a osvěžovač vzduchu z dvou jednoduchých surovin, které má každý doma. Výroba potrvá jen pár minut a můžete se těšit z voňavé a čisté domácnosti.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jak přestat utrácet vysoké částky za drahé přípravky proti plísním a za osvěžovače vzduchu, které nevoní? V článku se dozvíte několik typů, které vám ukážou, jak na to. Jednoduchá příprava přírodního odvlhčovače vzduchu zabere jen pár minut a vaše domácnost bude provoněná svěží vůní.   

Výroba domácího odvlhčovače 

Základem jsou dvě ingredience, které bývají doma běžně k dostání. Začít můžete výběrem svého oblíbeného sáčkového čaje. Jeden a půl sáčku tohoto čaje pak smícháte s 250 g soli a pěti kapkami esenciálního oleje dle vašeho výběru. Vzniklou směsí naplňte připravené nádoby, ke kterým gumovou páskou připevníte čtverec látky a uzavřete víkem. Domácí odvlhčovač vzduchu nechte tři dny na chladném místě nebo v ledničce. Je dobré směs jednou za čas protřepat, ingredience se tak ještě více spojí a vytvoří tak omamnou vůni.  

Po třech dnech je váš výrobek hotov a připraven k použití. Nejlepší je odvlhčovač umístit do prostoru domu s vysokou vlhkostí. Koupelna je proto ideální. Sůl v nádobě je důležité po zvlhnutí měnit, jen tak bude odvlhčovač spolehlivě odvádět svou práci. Svůj účel budou nádoby plnit i v kuchyni. Poradí si s výpary, které vznikají během vaření. Umístění ve skříni zanechá příjemně voňavé oděvy a díky absorpci vlhkosti pomůže i při sušení prádla. Jednoduše jich umístěte několik vedle sebe a máte vyhráno.   

Jak na nepříjemné zápachy 

Pokud ve své domácnosti bojujete spíše s nepříjemným zápachem, můžete využít další osvědčený přírodní způsob, jak si s ním poradit. Stačí rozmístit po domě misky naplněné jedlou sodou a zápach je pryč. Jedlá soda absorbuje pachy, a proto je nejlepší umístit misku tam, kde se zápach kumuluje, např. v blízkosti odpadkového koše či toalety. V kombinací s esenciálním olejem obyčejná jedla soda provoní váš domov příjemnou vůní a vy se budete cítit skvěle! 

Aroma difuzér na stole iZdroj fotografie: Pexels

Nyní už víte, jak zatočit s vlhkostí a zápachem ve své domácnosti. Z nádob se solí a jedlou sodou je možné udělat za použití dalších doplňků také vkusnou dekoraci, která vaši domácnost nejen provoní, ale také zútulní. Stačí jen vybrat vhodnou nádobu či dekorativní látku a originální ozdoba je na světě. Tak směle do toho! 

Jaké jsou další možnosti boje proti plísni?

Zdroj: Gardener,
Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články