Zapojte děti do výroby vlastní vánoční hvězdy na stromeček. Zabere to jen několik minut a výsledek stojí za to

Pokud nevíte, co s volným časem a rádi něco tvoříte, zkuste si vyrobit působivou a vkusnou ozdobu na vánoční stromeček ve tvaru adventní hvězdy 

 

i Zdroj fotografie: iStock / Freepik
                   

Největší radost je ta z dobře odvedené práce a pokud si vlastnoručně vyrobíte něco hezkého a líbí se to vám i vašemu okolí je radost ještě větší. O Vánocích je možností pro výrobu nepočítaně, tak proč se do toho hned nepustit? Můžete si zkusit vyrobit působivou vánoční ozdobu, kterou vám bude každý závidět. Na vrcholku vašeho vánočního stromu se může třpytit ta nejoriginálnější, a hlavně vlastnoručně vyrobená vánoční hvězda.  

Zapojit můžete i děti 

K výrobě vlastní vánoční hvězdy budete potřebovat kartonový papír, horkovzdušnou pistoli, nůžky, barevnou tiskárnu a samozřejmě dobrou náladu. V následném zdobení se meze nekladou, dají se využít třpytky koupené v papírnictví, různé flitry a velkou parádu udělá také třpytivý sprej. Při všech přípravách nezapomeňte na skleničku vánočního vaječného koňaku, nebo jiné pochutiny, aby šlo dílo lépe od ruky. 

Jak vyrobit papírovou hvězdu iZdroj fotografie: Depositphotos

První krok je vytvoření šablony pro vaši DIY vánoční hvězdu. Na webových stránkách je možné stáhnout již hotové šablony připravené k tisku na barevné tiskárně anebo si ve Photoshopu zhotovit vzor vlastní a poté vytisknout. Ale nejkreativnější a nejvíce zábavné je, stáhnout si prázdnou šablonu a dotvořit si hvězdu vlastními silami. Do výroby můžete zapojit také děti, které šablony vymalují např. pastelkami či vodovkami. Šablonu si můžete stáhnout zde: 

 Šablony ke stažení 

Dvakrát měřte, jednou stříhejte

Budete potřebovat vytisknout celkem pět šablon. Je možné vytisknout je rovnou na kartónový papír, nebo je postupně vystřihnout, a kartónem podlepit. Stříhat, nebo řezat keramickým nožem je budete na přímkách a skládat do tvaru hvězdy na tečkovaných čarách. Čím pečlivěji budete postupovat, tím hezčí vaše hvězda bude. Následně přilepte strany špiček a vytvořte tak tvar kužele. Nakonec budete mít pět kuželů a můžete se vrhnout na poslední a nejsložitější část.  

Na závěr slepte pomocí horkovzdušné pistole složené hrany ve spodní části kuželů s okraji druhého hrotu. Pravou spodní stranu špičky přilepte k levé spodní straně druhé špičky. Stejně postupujte u všech zbylých kuželů, až vytvoříte krásnou adventní hvězdu, která bude ozdobou vašeho stromečku. Uprostřed hvězdy můžete nechat díru a hvězdu tak snadněji přidělat ke stromečku. Zhotovená z barevného papíru a dekorovaná třpytkami bude tou pravou vánoční dekorací pro váš vánoční stromeček, nebo třeba vchodové dveře.  

Jaké vánoční ozdoby se líbí vám?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články