Pěna na holení by měla být oficiálně klasifikována jako čisticí prostředek: Je až neuvěřitelné, jak moc dokáže usnadnit domácí práce

Pěnu na holení vnímáme obvykle spíše jako jednorázový produkt, ovšem v domácnosti může mít řadu šikovných využití.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Pěna na holení se nemusí hodit jen jako prostředek, sloužící k optimalizaci práce s žiletkou. Naopak. Své využití najde i v domácnosti. Může vám usnadnit celou řadu činností a mnohdy nahradí i drahé čisticí prostředky. Stačí jen vědět, jak ji správně využít.

Dokonale vyčistí kuchyňskou troubu

Z pěny na holení si můžete vyrobit skvělý čisticí přípravek. Stačí, když ji nastříkáte do vnitřku trouby (nejlépe ještě vlažné) a necháte alespoň půl hodiny působit. Následně uvolněné nečistoty vydrhněte domácím ekologickým přípravkem. Na ten si připravte:

  • 250 ml octa,
  • 500 ml vody (horké)
  • a šťávu z půlky citronu.

Dále budete ještě potřebovat hadr (nejlépe z mikrovláken), papírové utěrky, rozprašovač a misku naplněnou vlažnou vodou. Pěnu z trouby setřete papírovými utěrkami. Následně přelijte čistič do rozprašovače a nastříkejte do trouby. Zbytky nečistot poté podle potřeby omyjte textilií namočenou ve vlažné vodě. Uvidíte, že veškerý tuk i nečistoty rázem zmizí.

Už žádné zamlžování zrcadla

Tuto nepříjemnost je možné opravdu velmi snadno vyřešit použitím obyčejné pěny na holení. A jak na to? Stačí ji nastříkat přímo na zrcadlo a ihned ji pořádně jej rozetřít tak, aby se aktivní složky dostaly na celou plochu zrcadla. Po 20 minutách působení pak už stačí jen pěnu na holení vyleštit suchým hadříkem. Uvidíte, že po mlžení nebude ani památky. A stejnou techniku můžete aplikovat také na okna. A pomůže vám i při nepříjemném mlžení brýlí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Čistič do lednice z pěny na holení

Podobně lze použít pěnu na holení také při úklidu lednice. Opět s její pomoc nejdřív lednici vystříkejte (stačí, když se zaměříte na problematická místa). Poté je třeba dočistit police jedlou sodou. Dvě polévkové lžíce sody smíchejte s půl litrem teplé vody a hotovou směsí omyjte všechny části lednice, které jsou znečistěné. Vše poté jednoduše otřete navlhčeným hadříkem, a nakonec velmi dobře osušte.

Sodu můžete následně v lednici použít i jako účinný pohlcovač zápachu. A jak na to? Menší množství tohoto přípravku nasypte do misky a tu vložte do chladničky. Místo sody je možné použít také mletou kávu, esenciální olej, použité čajové sáčky nebo například natrhanou nať a lístky máty peprné.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pěna na holení a lesklé povrchy

Ovšem to stále ještě není vše. Pěna na holení se skvěle uplatní i jako čistič kohoutků a dalšího koupelnového vybavení. Nenechá na nich totiž žádné šmouhy ani skvrny. Věřte nebo ne, ale tato substance dokáže skvěle vyčistit jakýkoliv kovový povrch, náchylný k usazování vodního kamene nebo jiných nečistot.

A překážkou pro ni není ani rez. Lze ji použít i k čištění sporáku, umyvadla a podobně. Způsob použití je snadný. Stačí nanést malé množství pěny na holení na znečištěné místo, a suchou houbou všechnu špínu dostatečně vydrhnout.

Jaké další způsoby přírodní očisty domácnosti znáte?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články