V mikrovlnné troubě budete moci ohřívat dvakrát víc jídla. Rychle a zcela bezpečně, poznejte tento geniální trik

                   

Mikrovlnná trouba je opravdu skvělý vynález. Díky ní si můžeme ohřát nejrůznější pokrmy jednoduše a za krátký čas. Nemálo nám tedy usnadňuje život. Občas ale chceme ohřát větší množství jídla, které mikrovlnka nepojme. Existuje však jeden geniální fígl, díky němuž efektivně využijete prostor v tomto elektrickém spotřebiči.

Postačí vám několik kusů nádobí

Abyste využili co největší prostor v mikrovlnce, budete potřebovat dvě menší mísy a malý hrníček. Jednu z misek položte do trouby tak, jak jste zvyklí, a vedle ní dejte šálek. Ten musí být dnem vzhůru. Na něj poté umístěte druhou misku. Hrnek tedy funguje jako polička. Vy tak můžete ohřát dvě porce jídla najednou a zkrátit si dobu čekání na polovinu.

iZdroj fotografie: Pxfuel

I když se tento postup může zdát jednoduchý, má několik pravidel, která je třeba dodržet. Týkají se především správné velikosti používaného nádobí. Určitě je nezanedbejte, ve hře je přece jen vaše bezpečnost a také dlouhodobá výdrž vašeho spotřebiče.

1. Dno hrnku musí perfektně pasovat ke dnu misky.

2. Vždy se ujistěte, že miska na hrnku pevně drží.

3. Volte takové množství ohřívaného jídla, aby jeho váha nepřevážila misku.

4. U nádobí dejte pozor na to, aby bylo z materiálu vhodného do mikrovlnné trouby.

Vyzkoušejte trik na tomto receptu

Teď, když víte, jak na to, můžete vyzkoušet nejrůznější recepty na přípravu jídel v mikrovlnné troubě. Výborné jsou např. brambory na zázvoru a citronové šťávě. Budete potřebovat:

  • 6 brambor,
  • 1 lžičku zázvorového kořene,
  • 1 lžičku citronové šťávy,
  • 1 lžíci vody,
  • špetku citronové kůry (nastrouhané),
  • několik listů rozmarýnu
  • a špetku soli.
iZdroj fotografie: Pxfuel

Brambory oloupejte a nakrájejte na čtvrtky. Dejte je do mikrotenového sáčku, přisypte ostatní suroviny a důkladně protřepejte. Na sáčku udělejte uzel (moc ho neutahujte) a umístěte do mikrovlnné trouby na 700 W po dobu přibližně 6 minut. Poté ho ještě 1–2 minuty nechte v zavřené mikrovlnce odpočinout. Pokud máte pytlíků se směsí více, využijte výše zmíněný trik.

Pro přípravu jakého pokrmu jste fígl využili vy?

Z brambor můžete v mikrovlnné troubě připravit i výborné chipsy!
Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články