I zalévání dokáže zvýšit výnos, velkou úrodu paprik zařídí kapková závlaha

Tento geniální trik vám nejenom usnadní spoustu práce, ale navíc ještě zvětší vaši budoucí úrodu paprik. Vychutnejte si velkou sklizeň díky kapkovému zavlažování.

pěstování paprik i Zdroj fotografie: Rob Bertholf / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Mezi nejoblíbenější plody letní sezóny rozhodně patří papriky, na které se těší většina zahradníků a dalších mlsných jazýčků. Jsou vynikající a univerzální surovinou chutnou v jakékoliv tepelné i syrové úpravě. Skvěle budou chutnat na grilu i jako součást lehkého a osvěžujícího salátu. Navíc jsou plné vitamínů a prospěšných látek. Aby byla vaše úroda co největší, vyzkoušejte také tento geniální trik.

Jak správně pečovat o papriky

Ať už se rozhodnete pěstovat tyto plodiny ve skleníku nebo venkovním záhonu, měli byste jim zajistit ty nejlepší životní podmínky. K tomu patří zejména dostatek slunečního světla, tepla, závlahy a hnojení vhodnými prostředky. Díky těmto faktorům budou vaše rostliny mnohem silnější, zdravější a vitálnější. Plodit pak budou velké a šťavnaté plody plné lahodné chuti.

Na co si dát při pěstování pozor

Jedině s pravidelnou a poctivou péčí můžete včas reagovat na různé neduhy, které mohou papriky potkat. Mezi hlavní patří nákaza nemocemi, houbovými chorobami nebo plísněmi. Velkým problémem jsou také útoky škůdců. Všechny tyto faktory vás mohou poměrně snadno a rychle připravit o celou úrodu. Předejít jim však lze různými opatřeními.

hnojení paprik aloe iZdroj fotografie: Pixabay

Zaměřte se na závlahu

Mezi nejdůležitější složky zajišťující správný růst a vývoj paprik, patří pravidelná zálivka vodou. Tyto rostliny milují pravidelnost a jen velmi těžko se vyrovnávají se změnou řádu. Aby vám prospívaly a vaše úroda byla co nejlepší, zalévejte je pravidelně každý jeden nebo dva dny. Jakmile tento zavedený režim změníte, pokračujte v něm alespoň další dva týdny, teprve poté je možné jej opět upravit.

Usnadněte si práci se zaléváním

Spoustu času i právě vám pomůže ušetřit tento jednoduchý osvědčený trik. Díky plastové láhvi nemusíte myslet na zalévání paprik. Jediné, co se po vás bude nadále vyžadovat, je pravidelné doplňování množství vody v láhvích. Pomocí kapkového zavlažování vám papriky mnohem lépe porostou. Navíc se vyhnete riziku, že je přelijete nebo zalijete ve špatnou denní dobu.

Jak na kapkové zavlažování

Nemusíte nutně kupovat speciální zařízení, abyste tuto inovativní metodu mohli vyzkoušet i na své vlastní zahradě. K výrobě vlastního zavlažovacího systému budete potřebovat jen prázdné plastové láhve. Ty nejprve dobře vymyjte a očistěte od všech nečistot a okolo hrdla vytvořte malé otvory. Následně napusťte vodou, uzavřete víkem a vložte do země hrdlem dolů. Voda se budeme postupně uvolňovat ke kořenům, které si vždy dokážou vytáhnout potřebné množství.

Jak pěstovat papriky ve skleníku

Jaké metody k zalévání rostlin ve skleníku využíváte vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články