Zapomeňte na drhnutí a vaření. Zápachů ze zavařovacích sklenic se zbavíte jedlou sodou

Neutrácejte peníze v drogérii a zbavte se zápachu z dlouhodobě uskladněných sklenic jednoduchým trikem s jedlou sodou a teplou vodou.

Jak připravit zavařovací sklenice: Velmi důležitým krokem je sterilizace i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Sklenice na zavařování patří neodmyslitelně do každé domácnosti. Většina hospodyněk v nich skladuje kávu, cukr i jiné koření. Ovšem co když čerstvě umyté sklenice stále nepěkně zavání a nelze je znovu použít? Naštěstí existuje jednoduchý recept, díky kterému budou sklenice opět dokonale čisté a budete je moct používat zas a znova.

I umytá sklenice může opravdu zavánět

Každý, kdo po několika týdnech otevřel zdánlivě umytou sklenici, určitě zná ten špatný pocit z nelibého zápachu. Sklenice vypadá čistá a nezávadná, ovšem opak je pravdou. Kdybyste ji i přes nevábný odér použili k uskladnění potravin, pravděpodobně byste její obsah znehodnotili a rozhodně by se nedal použít. Jak se tedy zavadlého zápachu ve sklenici zbavit opravdu rychle a efektivně?

Podle všeho bude stačit všemi hospodyňkami oblíbená jedlá soda. V domácnosti se používá nejen k čištění téměř všech povrchů, ale může být použita právě také k čištění sklenic a jiného nádobí. Jedlá soda má totiž výborné absorpční vlastnosti a dá se tak použít k pohlcení zápachu nejen ve sklenicích, ale téměř ve všech prostorách v domě.

sklenice s kořením iZdroj fotografie: Pexels

K dekontaminaci sklenice stačí obyčejná jedlá soda

Pomocí jedlé sody pak vyčistíte i ty nejskrytější záhyby ve sklenicích. Často se k jejich mytí používají čisticí prostředky koupené za hromadu peněz v drogerii, aniž by kohokoli napadlo, že ten nejúčinnější prostředek najde pravděpodobně doma ve spíži. Stačí do kontaminované sklenice dát jen jednu lžičku jedlé sody a zalít ji teplou vodou. Po dvaceti minutách ji stačí umýt obvyklým způsobem a sklenice bude opravdu svěží a čistá.

Kupovat každý rok nové sklenice by bylo finančně opravdu velmi náročné. Proto rozhodně neváhejte a vyzkoušejte jednoduchý trik pro čištění sklenic pomocí jedlé sody. Pokud doma jedlou sodu zrovna nemáte, můžete využít také prášek do pečiva, nebo dokonce kávovou sedlinu. Výsledky všech metod budou fungovat naprosto stejně spolehlivě jako čištění sklenic jedlou sodou.

Jak se vypořádáváte se zavánějícími sklenicemi vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Marie Möglichova

Zobrazit další články