Myši vezmou nohy na ramena, z domu je vyžene obyčejná sůl

O myši v domě nestojí nikdo. Pokud je chcete vyhnat, otočte proti nim jejich vlastní zbraně – nesnesou silné vůně ve spojení se solí.

Jak vyrobit past na myši z kbelíku i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Myš v domě je nejen nemilým překvapením, ale i zdrojem potencionálních problémů, od zápachu, přes poničené věci až po bakterie a viry, které roznáší svým trusem. V zimních měsících jsou obvykle problémy s hlodavci častější, neboť hledají teplý úkryt a jsou schopni pořádat celé nájezdy za potravou. Pokud se jako já nechcete myší zbavit usmrcením, nezbývá vám, než je z domu vyhnat. Nám v redakci se osvědčila kuchyňská sůl.

Pomůže stará dobrá pastička

Pokud jste si jistí, že se u vás myši usídlily (prozradí je trus, noční zvuky nebo okousané věci), můžete se uchýlit ke klasické metodě jejich likvidace – pastičce. Na trhu jsou k dostání nejen tradiční dřevěné, které myš usmrtí, ale i pasti, které ji pouze uvězní, a vy ji pak můžete vypustit. Pamatujte ale, že myš je sice malý, ale inteligentní tvor a dokáže si k vám najít cestu zpět, takže s ní musíte zajít opravdu daleko. Nechcete-li do ní investovat, můžete si vyrobit i vlastní humánní past z plastového kýble, jak poradili Chalupáři-Zahrádkáři.

Myši se úrody ani nedotknou, ze sklepa i skladu je odežene máta

Myši zapomenou cestu do vašeho domu, máta peprná ošálí jejich smysly

Jaké návnady chutnají myším nejvíce

Pokud jste se rozhodli, že vám pomohou se myší zbavit právě klece nebo pastičky, musíte je do nich umět nalákat. Krokem číslo jedna je nedat hlodavcům příležitost hodovat kdekoliv jinde, dbejte tedy na to, aby se nikde nenacházely neuzavřené nejen zásoby potravin, ale i krmivo pro vaše zvířecí miláčky, varuje Living.iPrima. Bude tak mnohem větší šance, že myš neodolá návnadě, kterou do pasti umístíte. Podle magazínu ProŽeny jim nejvíce chutná kousek špeku nebo slaniny, hořká čokoláda nebo ořechy.

Myš je inteligentní tvor, který dokáže najít cestu zpátky do domu iZdroj fotografie: Freepik
Myš je inteligentní tvor, který dokáže najít cestu zpátky do domu

Zbavit se myší pomůže sůl

Hlodavci mají citlivý čich, který jim pomáhá hledat potravu, zároveň je to ale i jejich největší slabina – některé pachy jsou pro ně tak silné, že je nesnesou a utečou před nimi. Výroba takového odstrašovače není nijak složitá, jak nám do redakce napsala paní Jarmila P. z Trojanovic: „Smíchejte jednu lžíci soli a březového dehtu a přidejte několik kapek mátového aroma oleje. Do roztoku namočte vatové tamponky a rozmístěte tam, kde se myši vyskytují.“ A pokud nemáte po ruce dehet, použijte čpavek, který poradili Chalupáři-Zahrádkáři.

Dva návody na výrobu domácí pasti na myši
Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články