Po myších nezůstane ani stopa, z domu je odpudí octová esence

Vyzkoušejte tento osvědčený způsob, jak vypudit myši z blízkosti vašeho domova. Postačí vám pár surovin z kuchyně a tito hlodavci si jako své útočiště vyberou jiné místo.

Myši se úrody ani nedotknou, ze sklepa i skladu je odežene máta i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Myši a další drobní hlodavci se vyskytují téměř kdekoliv. Nejčastěji jejich nory naleznete na poli, louce nebo v lese. Často se však vyskytují také poblíž lidských obydlí, kde mají zajištěný dostatečný přísun potravy. Kromě toho, že se živí na skladovaném jídle a znehodnocují uložené potraviny, mohou v některých případech také přenášet nemoci. Jakmile stopy po myších doma objevíte, měli byste se jich co nejdříve zbavit.

Jak zabránit výskytu myší

Aby se u vás doma myši zabydlely, můžete tomu jednoduše předejít. V první řadě byste měli utěsnit veškeré díry, škvíry a možné průchody, kudy by se mohly do vašeho domova dostat. K tomu vám pomůže silikon nebo mříž, kterou nepřekousnou. Veškeré uložené potraviny byste měli mít za dveřmi, kam se hlodavci nedostanou, nebo schované v uzavíratelných nádobách. Tímto výrazně snížíte riziko, že vám je myši sní nebo znehodnotí.

Naličte šikovnou past

V dnešní době existuje několik způsobů a vychytávek, jak se myší zbavit. Nemusíte nutně volat na pomoc deratizátora. Pomocí jednoduchých postupů si s těmito vetřelci poradíte i sami. Vyhnout se můžete i násilnému zabíjení těchto drobných zvířat. Namísto toho připravte pro myši past, která je polapí, ale jinak jim neublíží. Takto pak můžete chycené škůdce vypustit na vzdáleném místě opět na svobodu.

jak na myši octem iZdroj fotografie: Pixabay

Vypuďte myši octem

Velmi vyvinutý čich jim pomáhá najít i dobře skrytou potravu. Díky tomu jsou však citlivé na určité nepříjemné pachy. Mezi ně rozhodně patří ocet. Stačí nalít trochu stolního octu do misky nebo jiné nádoby a umístit poblíž uložených potravin. Vůně octa přebije příjemnou vůni potravy a vaši zásobu ochrání. Nezapomeňte však ocet pravidelně v nádobě obměňovat, protože jeho vůně časem vyprchá.

Bylinky proti myším

Využít můžete také některé druhy aromatických bylin. Látkové pytlíčky naplňte vhodnými bylinami a umístěte je na místa, kde se myši nejčastěji pohybují. Ta poznáte často podle výskytu trusu. Skvělými bylinkami jsou máta, meduňka nebo heřmánek. Takto snadno své sklepní prostory provoníte a jako bonus zaženete hlodavce.

Jak nastražit past na myši

Co používáte na myši vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články