Námraza na oknech zmizí rychlostí světla, stačí jen aplikovat kapalinu do ostřikovačů

Neztrácejte v zimě čas pracným škrábáním okem na autě. Tento geniální trik vám tuto práci dokáže výrazně usnadnit. Za pár minut budete mít auto připravené k odjezdu.

rostliny na okně i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vyzkoušejte také tento jednoduchý trik, který vám pomůže s rozmrazováním oken v autě. Tajemství úspěchu podle informací na webu Extra spočívá ve dvou jednoduchých krocích. Rozlučte se s namáhavým a zdlouhavým škrábáním zamrzlých skel. Během chvilky bude všechna námraza pryč a téměř bez práce. Tento trik rozhodně musíme v zimě také vyzkoušet. Doteď jsme kupovali speciální odmrazovače, které ne vždy fungovaly.

Jak o auto v zimě pečovat

Mrazivé teploty jsou noční můrou mnoha řidičů. Nejen že se zhoršuje sjízdnost některých cest, ale dochází i ke změně jízdních vlastností auta. Minimálně jej musíte před cestou připravit a než na to pořádně šlápnete, počkat, až se motor zahřeje. I když některé procesy neuspíšíte, můžete si aspoň usnadnit práci s odmrazováním skel. Za pár korun si totiž můžete vyrobit velmi účinný odmrazovač, jak jsme doporučovali už dříve na Chalupáři-Zahrádkáři.

Sáhněte po šetrné škrabce

Pokud nemáte po ruce nic jiného, nezbývá než sáhnout po škrabce a pracně každé okno zbavit vrstvy mrazu a sněhu. Riziko této metody však spočívá v tom, že neopatrným zacházením skla automobilu poškodíte. To ještě roste v případě, že je vrstva ledu opravdu silná. Používat byste měli především takový typ, který má gumové okraje. Ty jsou pro váš vůz mnohem šetrnější a bezpečnější a rozdíl při pravidelném používání rozhodně poznáte.

Kuna dokáže zničit chalupu, dům i auto. Nejlépe se jí zbavíte pomocí šikovně navržené pasti se staročeskou návnadou

Jak si vyrobit odmrazovač skel

Obchody jsou v dnešní době plné autodoplňků a přípravků, které vám mohou pomoci udržet vašeho vozidlo v perfektním stavu. Ne jinak tomu je i v případě odmrazování skel. Nemusíte však nutně utrácet peníze za drahé speciální přípravky. Účinný odmrazovač si totiž podle webu PrimaLiving snadno vyrobíte i doma a bude vás to stát jen pár korun. Jediné, co budete potřebovat, je nemrznoucí směs do ostřikovačů, a nádoba s rozprašovačem.

námraza na autě iZdroj fotografie: Pixabay
Tento trik vás ušetří namáhavého škrábaní. Za pár minut budete mít auto připravené k odjezdu

Zakoupenou směs do ostřikovačů přelijte do láhve s rozprašovačem a skoro máte hotovo. Jakmile auto zamrzne, stačí ji nastříkat na vrstvu ledu a nechat chvíli působit. Po pár minutách půjde led ze skla mnohem lépe seškrábat. Navíc snížíte riziko poškození skel, protože k jeho odstranění budete potřebovat menší sílu. Tuto metodu doporučuje i náš čtenář Aleš P. z Trutnova: „Trochu směsi do ostřikovače vždy přeliju do rozprašovače a před škrábáním skel ji na zmrzlou vrstvu nastříkám. Nemusím se pak mordovat se škrábáním a za chvíli mám hotovo.“

Jak odmrazujete zamrzlá skla auta před jízdou vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články