Co se zbytkem balicího papíru: Hravě si z něj vyrobíte ozdoby na stromek

Každý kousek balicího papíru může najít své uplatnění. Vyrobit si z něj můžete například originální ozdoby či jmenovky na dárky.

Balící papíry i Zdroj fotografie: Uživatel Heart for Japan / Creative Commons / CC BY-NC
                   

Vánoce jsou svátky klidu a míru. Bohužel to však v mnoha domácnostech vypadá trochu jinak. Přítomný je totiž spíše značný předvánoční stres spojený s pečením hory cukroví, úklidem každého zákoutí, sháněním těch nejdokonalejších pozorností a následně balení všech malých (či velkých) dárků a dárečků. Kdo obdarovává početnější rodinu, tak dobře ví, že zabalit velké množství dárků tak, aby vypadaly vkusně a lákaly k rozbalení, je poměrně zdlouhavá záležitost. A také zůstane spousta malých kousků balicího papírů. Co s nimi?

Každý kousek papíru se dá použít

Pokud stejně jako já nemáte v oblibě zbytečné vyhazování a schraňujete i ty nejmenší kousky balicího papíru, poradíme, co s nimi. Zatímco s dětmi si můžete snadno a jednoduše vyrobit efektní hvězdu na stromeček, jak jsme na Chalupářích-Zahradkářích už psali, k výrobě mnohem skromnějších ozdob můžete použít i kousky balicího papíru, do kterého již dárek zabalit nejde. Můžete si například koupit jednoduché čiré vánoční koule a dovnitř vložit úzké proužky či vystřižené hvězdičky a jiné tvary. Tím je ozvláštníte.

Jak vypadaly Vánoce před sametovou revolucí? Vzpomínáme na tehdejší ozdoby, cukroví i tradice. Měly své nenahraditelné kouzlo

Zbytky balicího papíru se ale hodí také na vytváření jmenovek. Vystřihněte originální tvar, nebo jen obdélník z kartonu, jednu stranu ozdobte nalepenými kousky papíru, třpytkami a malými ozdůbkami. Nakonec udělejte dírku na provlečení provázku a máte hotovo. Pokud se vám ale vyrábět nic nechce, případně chybí čas, můžete malé kousky upotřebit také jako plnidlo balíku namísto novin či letáků, radí web ProŽeny.

Nedostatek balicího papíru nevadí

Ustřihnete kus papíru v domnění, že se do něj dárek pohodlně vejde a poté zjistíte, že je zkrátka malý? Zajímavý trik přináší web TN a ušetříte díky němu nejen své nervy, ale také nemalé peníze. Dárek se do již ustřiženého papíru totiž pohodlně vejde, když jej otočíte diagonálně. Opravdu to funguje, sama jsem to vyzkoušela!

Papírová vánoční hvězda iZdroj fotografie: Piqsels
Z balicího papíru si můžete vyrobit originální hvězdu, použít můžete i malé části na ozdobení

Zabalte letos dárky jinak

Máte-li rádi originalitu a zároveň nechcete trávit v obchodě spoustu času vybíráním vkusného papíru, můžete na to jít letos jinak. Jak jsme na Chalupáři-Zahrádkáři radili, kupte si jednoduchý hnědý či pečící papír. Je levný a balíček můžete nechat vyniknout díky zajímavé stužce či větvičce jehličnanu. Podobně se dá použít také novinový papír. O svou zkušenost se podělila také maminka 3 dětí, paní Helena M. z Příbrami: „Vždy balím do pečícího papíru a dětem kreslím vánoční obrázky. Baví mě to, krásně to vypadá, je to originální a děti to milují.“

Jak dále používáte kousky balicího papíru vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články