Pavouci utečou do 24 hodin, zmizí i jejich hnízdo, o kterém ani nevíte. Stačí mazaně umístit kaštany na 4 místa

                   

Pavouci navštěvují naše obydlí téměř celý rok. A právě teď, v období nízkých teplot, hledají úkryt před zimou. Povětšinou to není žádný problém, protože tito živočichové likvidují obtížný hmyz, jako jsou mouchy a komáři. Mnoho lidí však trpí arachnofobií a užitečných osminohých návštěvníků se chtějí co nejrychleji zbavit. Pro tento účel existuje mnoho tipů a triků, vyzkoušejte některé z nich.

Při příští procházce nasbírejte kaštany

Pavouci se vaší domácnosti vyhnou obloukem, pokud v ní budete mít kaštany. Rozkrojte je na poloviny a umístěte:

  • do koutů místností,
  • na poličky
  • a na okenní parapety i venkovní římsy.

Vyzkoušet můžete také extrakt z těchto plodů. Ty naložte do silného bezbarvého alkoholu a nechte 2 týdny louhovat. Poté přeceďte, roztok nalijte do rozprašovače a aplikujte jej na všechna místa, kde se vaši nezvaní nájemníci nachází.

iZdroj fotografie: Pxfuel

Pavouci nemají rádi vůni máty

Druhým velmi účinným odpuzovačem je máta peprná. Tu můžete použít hned dvěma způsoby.

  1. Čerstvé nebo sušené listy této hluchavkovité rostliny dejte do každé místnosti.
  2. Společně s vodou nalijte 20-30 kapek mátového oleje do postřikovače, protřepejte a roztok nastříkejte do koutů a kolem všech dveří a oken.

Sáhněte po octu či citronu

Vypuzení pavouků také zvládnete, když smícháte ocet s vodou v poměru 1:1 a výsledný roztok rozprašovačem aplikujete na všechna místa, kde by se členovci mohli zdržovat. Stejného výsledku se také dočkáte, když půlkou citronu důkladně potřete rámy oken a dveří nebo na parapet rozložíte několik plátků tohoto citrusu. Mezi další výborné odpuzovače patří:

  • eukalyptový a kokosový olej,
  • skořice,
  • cedr,
  • tabák.
iZdroj fotografie: Pxfuel

Nastražte na ně pár pastí

Ve specializovaných prodejnách si můžete obstarat reziduální insekticidy. Před jejich užitím si pozorně přečtěte příbalový leták a dodržte veškeré pokyny, které jsou v něm uvedeny. Použít můžete také lepové pasti, jež se perfektně hodí pro likvidaci pavouků, kteří se pohybují pouze po podlaze. Jsou jimi např. skákavky.

Jak se zbavujete pavouků vy?

Těchto pavouků se bát nemusíte. Potěšte své děti roztomilými pavoučky z lízátek.
Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články