Aby se sazenice paprik dobře zakořenily, do půdy stačí přidat trochu popela

Ošetřete sazenice paprik touto směsí a podpořte jejich adaptaci na nové prostředí. Díky tomu zvýšíte šanci, že rostliny rychle zakoření a budou schopny dalšího vývoje.

i Zdroj fotografie: SuSanA Secretariat / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Vlastní úrodu paprik si můžete poměrně snadno vypěstovat ze semen nebo již vzrostlých sazenic. V každém případě vás nakonec čeká jejich přesazování do připraveného venkovního záhonu. Abyste zvýšili šance, že se mladé rostliny ze změny prostředí brzy a snadno vzpamatují, ošetřete je touto směsí. Tímto krokem si zajistíte opravdu bohatou úrodu.

Jak pěstovat papriky

Papriky jsou poměrně jednoduché na pěstování. Přesto někdy dokážou potrápit i zkušené zahradníky. Stačí přitom jen dodržovat určitá pravidla, abyste předešli vzniku nemocí, houbových chorob nebo plísní, které se ve sklenících často vyskytují. Šance na velkou úrodu zvýšíte, pokud sazenicím při přesazování věnujete nadstandardní péči. Vyzkoušejte také tento osvědčený trik a sklízejte v létě papriky po kýblech.

Obohaťte jim půdu

Mezi nejdůležitější faktory, které ovlivňují vitalitu a zdraví rostlin, je kvalita půdy. Než se pustíte do přesazování sazenic, měli byste vhodnými způsoby její vlastnosti co nejvíc vylepšit. Pokud jste nestihli přípravné práce na podzim, na jaře máte druhou šanci. Každou jámu, do které budete papriky sázet, obohaťte touto směsí, a tím jim zajistíte opravdu dobrý růst.

přesazování paprik iZdroj fotografie: Depositphotos

Použijte superfosfát

Tato hnojící směs je univerzální hnojivo, které lze použít k výživě téměř všech druhů rostlin. Velmi dobře funguje také k přípravě záhonů na výsadbu paprik. Stačí jednoduše do každé jámy nasypat jednu lžíci superfosfátu, a teprve poté sazenici do záhonu zasadit. Díky této směsi se mnohem rychleji adaptují a nastartují vývoj kořenového systému.

Přidejte do záhonu kompost

Abyste kompost k obohacení záhonu mohli použít, musí být vyzrálý alespoň 3 roky. Mladší směs nebude pro rostliny tolik výživná ani přínosná. Do každého otvoru přidejte jednu odměrku kompostu a papriky zasaďte. Toto dusíkaté hnojivo zlepší zakořeňování a podpoří vývoj zelených částí rostlin.

Nasypte do záhonu popel

Dřevěný popel vám poslouží jako vynikající hnojivo, a zároveň se tak zbavíte zbytků z domácnosti. Stačí jednoduše do každého otvoru nasypat pár lžic popela a vytvořit tak dokonalé podmínky pro adaptaci mladých rostlin. Papriky díky tomuto podloží porostou mnohem lépe a rychleji. Díky vylepšeným podmínkám zajistíte jejich celkové zdraví a zlepšíte imunitní systém.

Jak pěstovat papriky ve skleníku

Čím ošetřujete sazenice paprik vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články