Dýně Hokkaido jako velký hit. V čem je tak výjimečná?

                   

V minulosti to byla pouze klasická dýně, která je i stále velmi populární. Na paty ji však několik posledních let šlape novinka, kterou je dýně Hokkaido. I když si mnoho lidí podle názvu myslí, že její domovina je výhradně v asijských zemích, fakt je takový, že se jí může dobře dařit i u nás. Potvrzuje to mnoho lidí, u kterých ji uvidíte. To je první klad, který je s ní spojený. Nejde však o ten jediný.

Je plná vitamínů a důležitých látek

Někdo ji pěstuje a následně konzumuje hlavně proto, že mu dokáže nabídnout celou řadu velmi prospěšných látek. Pokud se podíváme na to, o jaké se jedná, tak nelze zapomínat na širokou škálu vitamínů. Těmi jsou vitamíny A, B, stejně jako C. Je tak zajímavou vitamínovou bombou nejenom když je člověk nachlazený, ale i v době, kdy myslí na prevenci.

Kromě imunity má pozitivní vliv třeba na prostatu u mužů, dále na ledviny, ale i srdce. Opomíjet nelze také fakt, že její pravidelná konzumace zajistí i to, že z těla budou vyloučeni nepříjemní parazité. Má tak zajímavé detoxikační účinky.

Výjimečná a sladká chuť

Populární je rozhodně i pro svou chuť, kterou je dýně Hokkaido charakteristická. Základem je určitě zajímavá sladkost, která může lehce směřovat až k chuti ořechů. Řada lidí uvádí dokonce i to, že jim v chuti připomíná například také pečené kaštany, nebo batáty. Konkrétní posouzení necháme na vás.

Využití je různorodé

Ať už bude dýně Hokkaido vypěstována na vaší zahradě, nebo se rozhodnete pro její koupi, možnosti jejího využití jsou velké. Podobně jako z klasiky z ní můžete udělat kompot i marmeládu. Také se hodí na přípravu krémové polévky, nebo ji lze jednoduše upéct v troubě. Může se také stát základem i pro různé saláty. Fantazii se v tomto směru meze rozhodně nekladou a když má sezonu, je dobré ji konzumovat pravidelně. Jak pro její chuť, tak zmíněné blahodárné účinky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články