Fígl na úspěšné vysévání mrkve. Smíchejte semínka s kávovou sedlinou a těšte se na výborné výsledky

                   

Vypěstujte si vlastní chutnou mrkev ze semínek. Stačit vám k tomu bude klidně i menší záhon, semínka zvolené odrůdy mrkve a jednoduchý trik, s jehož pomocí podpoříte klíčení i první okamžiky růstu jednotlivých malých rostlinek. Stačit vám k tomu přitom bude obyčejná kávová sedlina. Přečtěte si následující postup a staňte se odborníky na pěstování mrkve.

Podpora klíčení semínek

Smíchání s kávovou sedlinou podpoří klíčení semínek mrkve. U nich se totiž až příliš často stává, že vyklíčí jen polovina či dokonce ještě menší množství. Sloučeniny v kávě však probudí i lenivá semínka. Stačí mrkvová semínka promíchat s kávovou sedlinou a takto umístit na vhodné stanoviště pro výsev. Následně nezapomeňte na dostatečnou zálivku.             

iZdroj fotografie: Canva

Ochrana před parazity

Kávová sedlina slouží nejenom jako podpora pro rychlé, zdravé a efektivní klíčení. Zároveň se totiž postará také o odrazení případných škůdců, kterým silné aroma kávy vadí. Na malé a čerstvě vyklíčené rostlinky mrkve si tak netroufnou například šneci nebo slimáci, kteří jsou velkým nebezpečím a mohou celý výsev mrkve kompletně zničit již v raných fázích.

iZdroj fotografie: Canva

Bohatá sklizeň domácí mrkve

Díky obsahu prospěšných látek získají malé mrkve také dostatek síly a energie pro bohatý a zdravý růst. To znamená, že se za pár měsíců můžete těšit na poctivou domácí mrkev. Pokud se výsev opravdu zadařil a rostlinky rostou až příliš blízko u sebe, proveďte včas drobné protrhání, aby měly jednotlivé kořeny dostatek prostoru pro zvětšení a výsledkem byly krásné velké mrkve.

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články