Funkční elixír pro hojný růst a úrodu okurek. Po zbytek života už po ničem jiném nesáhnete

                   

Pro pěstování okurek je důležité dodržet hned několik různých pravidel. Vše začíná výběrem toho správného stanoviště, kde bude dostatečně výživná půda. Velkou část úrody okurek však můžete ovlivnit s pomocí toho správného hnojiva. Vyzkoušejte následující recept a fascinující výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Příprava výborného hnojiva pro okurky

Pro přípravu elixíru, který podpoří správný a vydatný růst okurek včetně tvorby plodů budete potřebovat kefír nebo domácí kyselé mléko. Dále zhruba jednu lžíci zakysané smetany a jednu lžíci přírodního medu. To celé rozmícháte v jednom litru teplé vody. Voda by ideálně měla být dešťová nebo pramenitá, aby neměla vysokou tvrdost.

iZdroj fotografie: Canva

Až všechny ingredience smícháte a důkladně promícháte, umístěte celou uzavřenou nádobu na teplé a tmavé místo. Několik hodin nechte směs ustát a reagovat. Ideální je použití následující den, kdy si hnojivo před samotnou aplikací ještě zředíte v poměru 1:5. V praxi to znamená, že do jedné konve o objemu 10 litrů přidáte dvě lžíce této výživné směsi.

Jak elixír na okurky správně používat

Až budete mít hnojivo pro okurky připravené, aplikuje se pomocí zálivky rovnou ke kořenům. Obecně se při zalévání okurek snažte nenanášet vodu přímo na listy, protože jejich časté namáčení může vést k tvorbě plísní a rozvoji nejrůznějších podobných chorob. Pokud však bude teplejší den a hnojivo aplikujete ráno, můžete ho částečně umístit i na listy, aby rostlina přijala co nejvíce živin.

iZdroj fotografie: Canva

Obecně je dobré zalévat okurky touto výživnou směsí v počátcích jejich růstu. Podpoříte tím vývoj kořenové soustavy a nastartování procesu kvetení. Zároveň se použití hnojiva hodí i ve chvíli, kdy již okurka plodí a chcete prodloužit tvorbu dalších plodů a násadu nových květů. Správně živené okurková rostlina totiž dokáže vytvořit často až neuvěřitelné množství plodů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články