Proč je důležité vysadit papriky hluboko do země: Porostou pak mnohem lépe

Při pěstování rostlin je důležité dodržovat určitá pravidla, která vám zajistí mnohem lepší vývoj, a tím i větší sklizeň. Papriky byste nikdy neměli vysazovat mělce.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ať už se rozhodnete tyto plodiny pěstovat ze semínek nebo sazenic, vždy vás čeká jejich přesazování na konečné místo. Některými kroky můžete jejich adaptaci na nové prostředí usnadnit nebo jejich podmínky vylepšit. Díky tomu budou rostliny mnohem zdravější a silnější. Budoucí úroda pak bude plná chutných a šťavnatých plodů.

Jak hluboko vysazovat papriky

Velká část zahradníků není schopná se dohodnout, zda sazenice paprik zasazovat stejně hluboko jako například rajčata, nebo jen do takové hloubky, kam až dosahovaly kořeny v květináči. To, jak dobře se budou sazenice vyvíjet, ovlivňuje více faktorů, přesto není dobré tento krok podceňovat. Špatným postupem bude vaše úroda zralá později nebo celkový výnos paprik mnohem menší.

Jak správně přesazovat sazenice

Rostliny paprik zakořeňují na podobném principu jako rajčata, jen jsou o trochu více vybíravější. Pokud je bez většího rozmýšlení zasadíte stejně hluboko, je velká pravděpodobnost, že se uchytí. Úspěch či neúspěch vám v tomto směru zajistí další důležité faktory, které byste neměli podceňovat. Jedině vytvořením dobrých životních podmínek zajistíte rostlinám vše potřebné, aby mohly dobře růst a plodit.

hnojení paprik aloe iZdroj fotografie: Pixabay

Jak pěstovat papriky

Tyto rostliny preferují především teplejší a vlhčí prostředí. Z toho důvodu se jim velmi dobře daří ve skleníku, kde jsou podmínky k jejich vývoji ideální. Pokud jsou dlouhodobě vystavovány chladu, dochází ke zpomalení nebo úplnému zastavení jejich růstu. Před jejich přesazením byste měli sazenice nejdříve postupně otužovat, aby vás náhlý teplotní šok nepřipravil o celou úrodu.

Kdy přesazovat papriky

Sazenice byste měli přesazovat nejdříve, když se půda v záhonu dostatečně prohřeje. Pokud je chcete umístit ven, teplota v noci by neměla klesat pod 8 °C a ve dne by měla být ještě vyšší. Základem je také velmi úrodná hlinitá půda s vysokým obsahem organické hmoty. Důležité je, aby byla dobře propustná a přebytečná voda mohla snadno odtékat. Její zadržování by mohlo způsobit uhnívání kořenů. Pokud jim zajistíte ty nejlepší podmínky, odmění se vám opravdu bohatou úrodou.

Jak přesazovat a přepikýrovat papriky

Jak přesazujete papriky vy?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články