Listy na okurkách žloutnou? Je čas zakročit některou z uvedených směsí pro doplnění živin a ochranu před chorobami

Pěstování okurek není příliš náročné, když víte, na co si máte dát pozor. Stačí však drobná chyba a může se objevit žloutnutí listů. Jak to napravit? Vyzkoušejte některý z uvedených receptů.

Zdroj fotografie: Pixabay

Pěstování okurek nemusí být vůbec nic složitého, když budete vědět, jak na to. Pokud se totiž rostlině něco nelíbí, dá to najevo svými listy. V případě okurek je časté jejich žloutnutí. To může ukazovat hned na několik problémů. A jak je řešit? To vám poradí následující návod, díky nemuž se dozvíte, jak okurky chránit proti parazitům i jak zvolit správné hnojivo.

Suché okraje listů

Pokud si všimnete, že má okurka suché pouze okraje listů, je to znak, že potřebuje doplnit živiny. Konkrétně jde hlavně o hořčík a draslík. Efektivní doplnění může v tomto případě zajistit hnojivo ve formě postřiku i zálivky. Nezapomeňte také na dostatečnou zálivku, kdy příčinou oschlých listů může být i obyčejný nedostatek vody. Správná zálivka pomůže i pro svěží chuť plodů.

Zdroj fotografie: Canva

Výživné roztoky pro okurky

Nejdříve můžete vyzkoušet recept s využitím cibulových slupek. Smíchejte zhruba 700 gramů cibulových slupek s 10 litry vody a přiveďte k varu. Vařte několik minut a následně odstavte. Vzniklý nálev ještě nechte alespoň 12 hodin odležet. Následně vezměte 2 litry této směsi, přidejte k nim dalších 8 litrů vody a používejte na zalévání.

Zdroj fotografie: Canva

Pro doplnění zmíněného hořčíku využijete recept s hnojivem z chleba. Připravte si starší chléb, který rozdrobíte do nádoby s vodou. Následně přidejte trochu jódu jako ochranu před případnými chorobami. Vždy použijte jeden litr roztoku rozředěný v konvi s vodou. Tímto způsobem ošetřujte okurky zhruba každé dva týdny.