Mšice si na vaši zahradu netroufnou. Zatočte s nimi bez chemie

                   

Každou zahradu může dřív nebo později potrápit invaze hmyzu. Tito nepříjemní společníci vám i vašim rostlinám mohou způsobit nežádoucí potíže. S hmyzem se dá samozřejmě bojovat celou řadou chemických postřiků a posypů, ale je to něco, co skutečně chcete? Zaneřádit si celou zahradu chemií? A víte, že to může jít i jinak?

S každým ze zahradních škůdců jde zatočit po dobrém, tedy bez použití protivné chemie, která má na zahrádce špatný vliv i po mnoho dalších měsíců. Dnes se zaměříme především na obávané mšice. I s těmi lze zatočit s pomocí pomocníků, které běžně používáme v kuchyni nebo v potravinářství. Je to rychlé, levné a účinné, takže se vyplatí použít tyto alternativní metody.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Boj proti nezvaným návštěvníkům

Mšice se dovede usadit snad všude. Navíc pracují v kooperaci s mravenci, takže vlastně vždy bojujete proti dvojitému nepříteli. Pokud chcete tedy vymýtit mšice, je nejprve potřeba podívat se na zoubek mravencům. I mravence umíme zničit bez zbytečné chemie. Stačí k tomu totiž prášek do pečiva nebo jedlá soda. Princip je jednoduchý – mravencům tyhle bílé prášky prostě chutnají. Jenže potíž je ta, že když je sní, prášek je nafoukne a oni nakonec prasknou. Hezká smrt to není, ale je to velmi účinná metoda.

A nyní už k samotným mšicím. Velmi důležité je zachytit jejich nápor už zpočátku – pak vám totiž postačí jen obyčejná voda. Listy rostliny opláchněte proudem vody. Když máte vylikvidované mravence, mšice se zpět nahoru nedostanou, řádnou sprchou se totiž utopily nebo jste je rozmačkali.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Je-li napadení mšicemi rozsáhlé, zkuste olejový postřik. Můžete si ho za malé peníze připravit doma. Budete potřebovat:

  • 2,5 litru teplé vody
  • 2 prášky do pečiva
  • 20 ml oleje

Směs nalijete do postřikovače, smícháte a stříkáte. Princip fungování postřiku je ten, že olej obalí hmyz. A ten se udusí, protože hmyz dýchá povrchem těla.

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články