Nejlepší návod na pěstování okurek ze semínek. Sazeničky vyrostou již za pár dní

                   

Když se rozhodnete pro pěstování okurek, vyplatí se začít již od semínka. Máte totiž v zásadě jasno v tom, jakou odrůdu budete pěstovat. Zároveň díky následujícímu postupu nemusíte začínat s přípravami s výraznějším předstihem. V neposlední řadě je navíc vlastní výsev výrazně levnější v porovnání se zakoupením již vzrostlých sazeniček.

Co budete potřebovat

  • Semena okurky
  • Průhlednou nádobu s víkem
  • Toaletní papír nebo papírovou kuchyňskou utěrku
  • Vodu

Následující návod je vhodný pro všechny odrůdy okurek. Tento způsob výsevu můžete zároveň aplikovat také na cukety nebo dýně. Jistě i v tomto případě dosáhnete velmi dobrých výsledků a za pár týdnů si budete moci dopřát chutnou domácí zeleninu. Tak na nic nečekejte a pusťte se do toho, ať máte sazenice připravené pro vysázení ven či do skleníku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Návod na rychlení sazenic okurek

Připravte si průhlednou plastovou nádobu s víčkem. Do spodní části dejte toaletní papír nebo papírovou kuchyňskou utěrku. Ta bude sloužit pro namočení semínek. Mělo by jít o dostatečnou vrstvu o několika kusech. Tato spodní část musí být co nejlépe navlhčená vodou. Pozor si však dejte na to, ať v misce semínka neplavou.

iZdroj fotografie: Canva

Pokud je papír dostatečně navlhčený, položte na něj jednotlivá semínka. Krabičku zakryjte průhledným víkem a umístěte na světlé místo ideálně o pokojové teplotě. Až za pár dnů krabičku otevřete, uvidíte již připravené malé sazeničky. Aby mohly ještě o něco více zesílit, přesaďte je nejdříve do květináče a nechte pár týdnů povyrůst. Následně je můžete umístit na konečné stanoviště, kde bude jejich úkolem tvorba plodů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články