Ochrana stromů před zimou má své zásady. Čtyři věci, které nepodceňujte

                   

Máte na své zahradě dostatek ovocných stromů? Myslete na to, že byste se jim měli v tomto podzimním období také dostatečně věnovat. Jedině tak budete mít jistotu, že se vám příští rok opět odmění svou krásou, ale také svou úrodou.

Pozor na škůdce

I když na podzim nejsou příliš běžní, je dobré jednotlivé stromy důkladně prohlédnout a podívat se na to, zda se na nich nenacházejí jakýkoliv škůdci. A pokud ano, je třeba je co nejdříve zlikvidovat. A to buď chemickými, nebo přírodními postřiky. Jedině tak zajistíte, že strom bez problémů přežije i zimní období a na jaře bude připraven k bezproblémovému růstu.

iZdroj fotografie: Freepik.com

Zkontrolujte i přítomnost hlodavců

I ti se mohou u vašich stromů objevit. Nejčastěji se jedná o hraboše, který se vyskytuje v blízkosti různých stromů a poté si pochutnává na jejich kořenovém systému. Získá tak na celou zimu dobrý úkryt i dostatek potravy. To může strom nenávratně zničit. Zkontrolujte proto jejich přítomnost a pokud to vypadá že u vašich stromů mají své hnízdo, je třeba provést jejich eliminaci. Ideálně pomocí pastí, které jsou na hraboše určené a které jsou celkem efektivní.

Kmeny raději obalte

Ne proto, aby zvládly zimní chladné teploty. Problémem může být zvěř z lesa, která se vydá na vaši zahradu. Pokud bydlíte u lesa na samotě, nemusí se jednat o nic divného. Zvěř přijde až na vaši zahradu a může začít s okusováním kůry na stromech. I to může být pro zdraví vašeho stromu velmi citelný zásah. Vhodným postupem spojeným s obalováním toto riziko eliminujete v podstatě až na nulu.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Nezapomeňte zalévat

Stromy je dobré před zimou také důkladně zalít, aby si uchovaly dostatek vláhy na celý rok. Pamatujte na to, že celé léto bylo spíše sucho, a tak může mnoha stromům voda chybět. Takto doplníte potřebné zásoby a zajistíte jak to, že strom zimu bez problémů přežije, tak zajistíte i to, že v příštím roce bude mít opět takovou úrodu, jakou očekáváte a chcete.

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články