Ochrana stromů před zimou má své zásady. Toto nepodceňujte

                   

Máte na své zahradě dostatek ovocných stromů? Myslete na to, že byste se jim měli v tomto podzimním období také dostatečně věnovat. Jedině tak budete mít jistotu, že se vám příští rok opět odmění svou krásou, ale také svou úrodou.

Pozor na škůdce

I když na podzim nejsou příliš běžní, je dobré jednotlivé stromy důkladně prohlédnout a podívat se na to, zda se na nich nenacházejí jakýkoliv škůdci. A pokud ano, je třeba je co nejdříve zlikvidovat. A to buď chemickými, nebo přírodními postřiky. Jedině tak zajistíte, že strom bez problémů přežije i zimní období a na jaře bude připraven k bezproblémovému růstu.

Zkontrolujte i přítomnost hlodavců

I ti se mohou u vašich stromů objevit. Nejčastěji se jedná o hraboše, který se vyskytuje v blízkosti různých stromů a poté si pochutnává na jejich kořenovém systému. Získá tak na celou zimu dobrý úkryt i dostatek potravy. To může strom nenávratně zničit. Zkontrolujte proto jejich přítomnost a pokud to vypadá že u vašich stromů mají své hnízdo, je třeba provést jejich eliminaci. Ideálně pomocí pastí, které jsou na hraboše určené a které jsou celkem efektivní.

Kmeny raději obalte

Ne proto, aby zvládly zimní chladné teploty. Problémem může být zvěř z lesa, která se vydá na vaši zahradu. Pokud bydlíte u lesa na samotě, nemusí se jednat o nic divného. Zvěř přijde až na vaši zahradu a může začít s okusováním kůry na stromech. I to může být pro zdraví vašeho stromu velmi citelný zásah. Vhodným postupem spojeným s obalováním toto riziko eliminujete v podstatě až na nulu.

Nezapomeňte zalévat

Stromy je dobré před zimou také důkladně zalít, aby si uchovaly dostatek vláhy na celý rok. Pamatujte na to, že celé léto bylo spíše sucho, a tak může mnoha stromům voda chybět. Takto doplníte potřebné zásoby a zajistíte jak to, že strom zimu bez problémů přežije, tak zajistíte i to, že v příštím roce bude mít opět takovou úrodu, jakou očekáváte a chcete.

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články