Proč zakopat pár levných lékárenských pilulek poblíž záhonu okurek: Budou nejen rodit jako o život

Jestliže okurky nedávají tolik plodů, jak byste si představovali, podpořte je levným prostředkem, který snadno najdete doma.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Okurky jsou na zahradách velmi často pěstovaným druhem zeleniny. Ne vždy však dávají takovou úrodu, jak byste si nejspíš představovali. Pokud tomu tak je, pak jednoduše využijte všech přírodních prostředků, které vám mohou pomoci. A nemusíte do obchodu, leckdy najdete pomoc v lékárně.

Máte doma hořčík? Použijte ho

Mnohdy je totiž příčina jednoduchá – okurky nemají dostatek hořčíku, aby mohly plodit a růst. Pokud se to stane, podívejte se do lékárny, zda nemáte doma tablety hořčíku (mohou být i prošlé). Pokud je najdete, jednoduše zakopejte dvě až tři tablety (podle velikosti) do blízkosti rostliny a dále se o okurky starejte běžným způsobem. Uvidíte, že hořčík brzy začne působit a výsledek si nebudete stačit vynachválit.

Jak zvýšit výnos okurek

Existují ovšem i další triky, které by vám mohly prospět. Získat bohatou úrodu okurek je totiž jednodušší, než se zdá. Například během kvetení okurek vám skvěle poslouží kyselina boritá, pokud ji doma najdete. A jak na to? Jednoduše postříkejte listy svých okurek roztokem připraveným z 10 litrů teplé vody, smíchaných se třemi gramy kyseliny borité.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Aplikace jedlé sody na okurky

Ale pomoci vám může i jedlá soda, která dokáže okurky ochránit před chorobami a škůdci. Jako bonus také velmi efektivně zabrání žloutnutí listů a celkově rovněž podpoří aktivní růst rostlin. Pro přípravu roztoku rozpusťte 2 polévkové lžíce sody v 10 litrech vody a použijte jako zálivku (vždy zalévejte okurky teplou vodou). Pro maximální účinek je doporučena aplikace tohoto hnojiva třikrát za sezónu:

  • začátkem července,
  • koncem července
  • a v polovině srpna.

Pro velkou úrodu okurek je důležité je i zaštipování. Podívejte se na názorný návod

Jaká další přírodní hnojiva používáte?

Zdroj: Gardener
Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Kateřina Dlubalová

Do magazínu Chalupáři-Zahrádkáři pro Vás přispívám již druhým rokem, specializuji se na venkovní a vnitřní květiny, pěstování zeleniny a obecné starosti kolem zahrady. Jakékoliv připomínky mi můžete zaslat na [email protected]

Zobrazit další články