Originální zahrádkářská metoda pro pěstování cibule. Nejchytřejší způsob zdvojnásobí sklizeň a zpestří chuť

                   

Pokud chcete u své cibule dosáhnout skvělé úrody, pak se rozhodně vyplatí zvážit tento způsob výsadby. Budete překvapeni, jak jednoduché vše je, a to i v případě, že se na své zahradě potýkáte s méně úrodnou a těžkou půdou. Nevěříte? Dnes vás o tom přesvědčíme díky tomuto praktickému návodu. Jakmile ho jednou vyzkoušíte, už to nikdy nebudete chtít dělat jinak.

Cibuli můžete hrůbkovat podobně jako brambory

Že vás to ještě nenapadlo? A přitom je tvorba hřebínků na záhonech tak jednoduchá a efektivní. Jestliže se vám totiž cibuli povede zasadit do vyvýšeného hrůbku, pak bude mnohem lépe chráněná proti nejrůznějším škůdcům, kteří dokážou vaši úrodu velmi nepříjemně poškodit bez ohledu na provedenou prevenci.

iZdroj fotografie: Freepik
Zdroj fotografie: Freepik

Další výhodou je i fakt, že se tato půda rychleji zahřívá a slunce pomáhá mladým cibulím růst. A jako bonus budou mít všechny cibule při tomto pěstování dostatek místa, a nic jim tak nebude bránit v jejich rychlém a efektivním růstu. A abychom nezapomněli, nebude jim vadit ani těžší půda, a to právě proto, že se s ní nebudou muset doslova přetlačovat, jako tomu bývá při běžné výsadbě.

Jak správně vytvořit hřebínek pro výsadbu cibule

Zaměřte se především na jejich výšku. Aby cibule dobře prosperovaly, musí být nabízený hrůbek vysoký alespoň patnáct centimetrů. Brázdy pak vytvářejte dostatečně daleko od sebe, měl by mezi nimi být prostor alespoň dvacet centimetrů. Jedině tak budou mít všechny cibule dostatek místa pro svůj růst a vývoj.

iZdroj fotografie: Unsplash

Každou cibuli pak vložte do jamky o hloubce tří centimetrů. Vložte ji tam, ale nijak nepřitlačujte ani nepřihrnujte, tím byste část výhod hrůbkového pěstování zcela znehodnotili. Doporučujeme je však posypat dřevěným popelem, ten je ochrání před škůdci a dodá jim i některé důležité živiny. Teprve teď je lehce zakryjte zeminou a dál pěstujte jako obvykle. Nic víc není třeba.

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články