Proč využít hořčičný prášek, sůl a sladkou limonádu na zahradě? Dokážete s nimi zázraky

                   

Pro přípravky, se kterými dosáhnete na zahradě velkých úspěchů, nemusíte nikam daleko. Jednoduše si je totiž vytvoříte sami. Stačit vám k tomu budou obyčejné základní suroviny, které správně smícháte a použijete pro ochranu před chorobami, škůdci, nebo pro podpoření optimálního růstu, kvetení a tvorbu plodů. Následující recepty si tak nezapomeňte uložit i na později.

Ochrana stromů před houbovými chorobami

Houbové choroby běžně útočí hlavně na čerstvé pupeny stromů, které tak jsou pod velkým tlakem. Aplikace následujícího přípravku je tak žádoucí hned za začátku jara, než se strom pustí do růstu a rašení. Jedním ze způsobů je obyčejné polití koncentrovaným solným roztokem, kdy si rozpustíte polovinu sklenice soli v nádobě s vodou a následně použijete ve formě postřiku na mladé větve a pupeny.

iZdroj fotografie: Canva

Hořčičný prášek proti škůdcům

Mnoho škůdců na zahradě včetně slimáků nemá rádo silné aroma hořčice. S pomocí hořčičného prášku si tak snadno vytvoříte domácí insekticid, který vám s tím pomůže. Hořčičný prášek bude fungovat proti můrám, housenkám, škůdcům, jablečným škůdcům a podobným druhům, které se živí hlavně listy. Potřebovat budete 100 gramů hořčičného prášku, který rozpustíte zhruba v 10 litrech vody a necháte odpočívat po 2 dny a následně použijete jako postřik.

iZdroj fotografie: Canva

Kokakola pro podporu růstu a jako ochrana před škůdci

Další praktickou pomůckou pro růst sazenic a jako ochrana před škůdci poslouží obyčejná coca cola. Nejlépe funguje hlavně v kombinaci s kefírem či jiným kysaným mléčným výrobkem. Navíc trocha coca coly v mělkých nádobách může posloužit jako praktické pasti proti šnekům a slimákům. Někteří také říkají, že jde o skvělou prevenci proti můrám.

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články