Účinná směs proti chorobám a škůdcům. Úroda jahod bude nedotknutelná a dokonale sladká

                   

Chcete si dopřávat šťavnaté jahody plnými hrstmi, ale zatím se vám to nedaří? Pravděpodobně nepoužíváte správné hnojivo či ošetřující přípravek. A jak to změnit? Připravte si domácí vyladěný koktejl, který bude obsahovat všechny důležité látky pro bohatou úrodu. Příznivý efekt spočívá také v ochraně proti škůdcům, kteří mohou ovoce výrazně znehodnotit a poškodit velkou část každoroční úrody.

Co budete potřebovat pro vytvoření přípravku na ošetření jahod

  • Velký sud nebo nádobu pro smíchání
  • 1 láhev manganu nebo jódu
  • 1 éterický olej
  • 1 litr výluhu z trávy, zbytků rostlin, kůry stromů a podobně
  • 10 gramů kyseliny borité
iZdroj fotografie: Pixabay

Návod na přípravu

Všechny uvedené suroviny nechte rozpustit a promíchat ve velkém sudu o objemu zhruba 40 litrů. To je ideální nejenom pro ošetření jahod, ale i pro další ovocné keře nebo stromy. S pomocí tohoto roztoku totiž doplníte do rostlin dostatek živin a zároveň jde o prevenci před škůdci. Před každým použitím vezměte ze základního připraveného roztoku 250 ml a nařeďte v konvi s 10 litry vody. Provádějte zálivku na listy i do půdy.

iZdroj fotografie: Canva

Bohatá úroda ovoce

Kombinace smíchaných látek doplňuje do rostlin důležité mikroživiny, kterých běžně bývá v půdě nedostatek. Zároveň mohou být toxické pro případné škůdce, kteří by si chtěli na ovocných plodech pochutnávat. Namíchanou zásobu využívejte již od jarních měsíců a aplikujte bez obav víceméně na všechny ovocné keře a stromy, jako jsou jahody, švestky, broskve, třesně, jabloně, rybíz a podobné.

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články