Farmář objevil v roce 1850 na pozemku propadlinu s tajnými dveřmi. Zůstal v úžasu, při pohledu dovnitř

                   

Jaká tajemství se ukrývají v podzemí a za dveřmi, které měly zůstat skryté? Mnoho z nich se možná nikdy nedovíme, ale často stačí náhoda, která vede ke skutečně velkým a šokujícím objevům. Přesně tohle je případ, kdy stačilo málo, a farář objevil tajné dveře v zemi, jejichž přítomnost odhalila bouře, která se prohnala oblastí Anglie. Co však bylo za dveřmi, znamenalo skutečně velký objev.

Bouře zabíjela, ale i objevovala

 Říká se, že všechno špatné je pro něco dobré. Zářným příkladem byla i bouře, která se prohnala nad britskými ostrovy v polovině devatenáctého století. Na svědomí měla zhruba 200 mrtvých. To ale nebylo to jediné, co bouře dokázala. Znamenala totiž velký historický objev a pomohla odkrýt skutečnou záhadu.

Objev prastaré zachovalé osady

Silný poryv větru a deště odhalil tajné dveře. Místní farář je objevil a díky tomu bylo odkryto hned několik velmi starých stavení. Tato starobylá osada však rozhodně nebyla jen soustava pár obyčejných kamenných domečků. Je totiž jasným svědectvím o dřívějším vyspělém osídlení země. Z tohoto nálezu tak byly překvapeni i tehdejší vědci. Dokonce i v dnešní době je stále záhadou, komu tyto malé domečky patřily a jak je možné, že obsahují takové zajímavé vynálezy a detaily, o kterých se myslelo, že jsou z pozdější doby.

Neuvěřitelné detaily a znaky pokroku

Záhrada opředená tajemstvím by nebyla tak zajímavá, kdyby se uvnitř kamenných domků neukrývalo vybavení. Nachází se zde totiž jakési skříně a podobné kousky nábytku. K tomu všemu jsou domky vybaveny vlastním záchodem a kanalizačním systémem.

Značí to tedy, že šlo o pokročilou a vyspělou civilizaci. Všechny domečky mají víceméně stejné vybavení, což také ukazuje na rovnost těchto obyvatel. Otázkami tak zůstává, kdo zde bydlel a z jakého důvodu svůj domov opustili. Problém je v tom, že památka je na pobřeží, takže je částečně ničena mořskými vlnami.

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články