Fascinující bydlení na hausbótu přináší praktičnost, komfort i nadstandardní vybavení

                   

Určitě i jste někdy slyšeli o malých domcích pohupujících se na vodě. V dnešní době to není už nic překvapujícího, naopak trend tohoto bydlení stále stoupá. Hausbót šetří životní prostředí i zjednodušuje život. Není tedy divu, že je stále populárnější i pro celoroční pobyty.

Mezi jeho největší přednosti patří

  • Nízká cena oproti bytům a domům
  • Absence některých poplatků
  • Netradičnost a výjimečnost

Domek na cestách

Toužili jste někdy objevovat nová místa, relaxovat na lodi a užívat si klidu uprostřed přírody i velkoměsta? Hausbót vám to vše umožní. Tyto vodní domky jsou sice nejčastěji ukotveny na jednom místě ve speciálně upravených přístavištích nebo slepých ramenech řek. Nicméně i tak jich existuje stále více, které mají vlastní pohon. Na cestě za dobrodružstvím vám tak nic nebude stát v cestě. Můžete vyplout i za hranice.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Praktičnost

Ačkoli se může zdát, že Hausbót je jen pro dobrodruhy a milovníky vod, není tomu tak. Po technické i provozní stránce si užijete stejného pohodlí, jako byste bydleli v moderním domě. Hausbót tvoří ocelová vana, která chrání bydlení od vlhkosti, a v níž najdete nejrůznější instalace, včetně odpadní nebo rezervní nádrže. Konstrukce je pak sestavena z nosných dřevěných sloupků s tepelněizolační vrstvou. Bojíte se, že byste i tak mohli v zimě mrznout? Můžete být neprosto bez obav. Většina Hausbótů má podlahové topení a k tomu ještě krbová kamna. Mnohé z nich navíc využívají i energii ze solárních panelů.

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Komfort i nadstandardní vybavení

Jak si Hausbót zařídíte nebo dokonce navrhnete, je zcela na vás. Povětšinou se ale jedná o velmi komfortní bydlení. Kromě spodní a horní paluby nechybí ani terasa nebo střešní paluba s výhledem. Za zmínku jistě stojí i útulné prostory v dřevěném stylu, velká prosklená okna, moderní koupelny, plně vybavené kuchyně i prostorné ložnice. Zkrátka jedná se o bydlení jako každé jiné, a přesto zcela jedinečné.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Marcela Libušná

Jako bývalá majitelka prosperujícího zahradnictví a bývalého zemědělského podniku, přináším na náš web unikátní kombinaci praxe a teorie. Mé bohaté znalosti transformují zahrady našich čtenářů do oáz plných života a krásy.

Zobrazit další články