Co dělat, když nádobí po vytažení z myčky nepříjemně zapáchá, je ulepené nebo mokré? Mnohdy je příčina triviální

                   

Myčku nádobí si pořizujeme především proto, abychom eliminovali námahu, kterou s udržování čistých talířů, příborů a hrnců máme. Někdy si však můžeme nechtěně vytvořit naopak starosti navíc. Pokud se i vy musíte potýkat s nepříjemně zapáchajícím nádobím, podívejte se na to, co by toho mohlo být příčinou a dejte této nepříjemnosti sbohem jednou provždy.

Zápach nádobí má jednu příčinu

Možná se to už stalo i vám – otevřete myčku a téměř se zakuckáte kvůli nepříjemnému zápachu, který je v této chvíli ještě posílen teplem, které uvnitř panuje. Důvod je obvykle jen jeden – bakterie, jež se uvnitř spotřebiče namnožily. To se často stává v případě, že dovnitř ukládáte nádobí po více dní a myčku zapínáte jen jednou za čas. Ale stejně dobře může být příčina i v nevyčištěném filtru.

iZdroj fotografie: Pixabay
Zdroj fotografie: Pixabay

Pokud tedy produkujte nádobí jen málo, nikdy ho neukládejte do myčky jen tak, aniž byste se na něj po několik dalších dní byť jen podívali. Vždy zapněte program předmytí, ten nejhorší nečistoty spláchne a omezí množení bakterií. A jak je to s čištěním filtru? I tomu byste se měli věnovat pravidelně. Nejméně jednou do týdne ho proto vyjměte a opláchněte pod tekoucí vodou. Měla by být teplá, tehdy rozpustí i tukové usazeniny.

Jak na pravidelné čištění myčky

Pokud u svého spotřebiče zaznamenáte nepříjemný zápach, bylo by chybou hned sáhnout po vůni. Na trhu se sice prodávají, ovšem i ty antibakteriální vždy řeší spíše důsledek a nikoli příčinu. Mnohem lépe uděláte, pokud si pořídíte specializovaný čistič myčky a jednou za čtvrtletí (nebo podle potřeby častěji) ho vložíte dovnitř a spotřebič zapnete na nejteplejší a co nejdelší program. Postará se i o úporné nečistoty.

iZdroj fotografie: Freepik

Chemický zápach znamená problémy

Někdy se však může stát, že vás po příchodu k myčce zarazí nepříjemný zápach „chemického čistidla.“ Pokud se domníváte, že kupříkladu nějaké nádobí uvnitř zareagovalo na použitý mycí prostředek a výsledkem je právě takovýto zápach, nenechte se mýlit. Příčina může být mnohem horší – zkrat. K tomu dochází nejčastěji v kontrolním panelu a může skončit i požárem. Pokud se tedy vaše myčka chová neobvykle, raději ji odstavte a zavolejte odborníka.

Potýkáte se také s nepříjemným zápachem nádobí nebo se vám daří udržovat myčku v optimálním stavu?

Vyčistěte myčku nádobí tak, jak to dělají skuteční profesionálové

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články