Mírumilovná psí plemena hodící se k dětem. Víme, které si vybrat pro nekonečnou lásku a bezpečí

                   

Na světě existuje velké množství psích plemen a každé z nich je vhodné na jiné zaměření. Najdou se mezi nimi taková, která jsou vhodná k dětem a která nikoliv. Pokud tedy máme doma potomka a přemýšlíme nad pořízením domácího mazlíčka, existují plemena, na něž bychom se měli zaměřit. Nesmíme ale zapomínat také na důkladnou výchovu, protože genetická výbava není vše, co ovlivní společný život nás a našeho psa. 

K dětem nemusí být vhodná pouze malá plemena

Ideálním plemenem psa, které je k dětem přímo stvořené, je zlatý retrívr. I přesto, že se jedná o velké plemeno, je velmi trpělivý a tolerantní, a to jsou právě vlastnosti, jež jsou při soužití s dětmi ideální. Mimoto je také velmi inteligentní a přátelský, jen výjimečně se mezi nimi vyskytují reaktivní jedinci. Jedná se zároveň o plemeno, které dobře zvládá i rušnější prostředí, nemusíme se tedy bát společného výletu například na dětské hřiště. 

iZdroj fotografie: Pexels

Podobným plemenem, jež si se zlatým retrívrem spoustu lidí zaměňuje, je retrívr labradorský. Jedná se o plemeno psa, které je hravé, přátelské a velmi inteligentní. Děti si s ním užijí spoustu zábavy a mohou se podílet i na jeho výchově a trénování jednoduchých cviků. Miluje jakýkoliv sport a velmi dobře se mu daří ve vodě. Spoustu zábavy si sním tedy užijeme během letních dnů u vody, kdy se můžeme věnovat aportování. 

Psi s krátkou srstí usnadňují úklid

Pokud se přeci jen rozhodneme pro malé plemeno, je vhodnou volbou bígl. Díky jeho krátké srsti se nemusíme bát ani velkého nepořádku v domě. Bígl je výjimečný tím, že svým obličejem dokáže dělat grimasy, které pobaví nejen nás, ale hlavně naše děti. Problém nemají ani s jinými domácími mazlíčky, nemusíme se tedy jejich pořízení bát ani v případě, že již máme doma například kočku nebo králíka. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Jsou také velkými milovníky jídla, díky tomu si budou s dětmi rozumět. Musíme ale jejich společné stravování kontrolovat, protože mají velký sklon k přibírání hmotnosti. Plemenem s tímto sklonem je také anglický buldok. Není to plemeno vhodné na velkou sportovní aktivitu, bude ale výborným společníkem pro nás a naše děti. Je to plemeno psa, které je věrné a oddané. Štěká je výjimečně, je tedy vhodné i do bytového domu. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Věra Myslíková

Vyrůstala jsem v JZD, studovala botaniku a po revoluci jsem si otevřela malé rodinné květinářství. Ze zahradničení se stalo mé celoživotní hobby, o své zkušenosti se ráda podělím se čtenáři.

Zobrazit další články